TOPlist

Děsivé. Umělá inteligence vytvořila poslední selfie na Zemi

poslední selfie na Zemi DALL-E 2 umělá inteligence

Jak bude vypadat „poslední selfie na zemi“? Přesně takovou otázku dostal ke grafickému zodpovězení stále populárnější AI nástroj DALL-E 2, který umí dle textového zadání generovat obrázky.

Upozornění

Následující obrázky nejsou pro slabé povahy.

Umělá inteligence dle předpokladů neukázala nic hezkého. Vlastně jde o vizuální simulace často zachycující apokalypsu, poslední okamžiky válek a přírodní katastrofy. V popředí se zuboženým člověkem, který drží mobilní telefon.

Vygenerované snímky se široké veřejnosti ukázaly díky majiteli TikTok účtu Robot Overloads. Ten se pravidelně zabývá právě teoretickými verzemi budoucnosti, které vyobrazí umělá inteligence z DALL-E 2. V popisu účtu je dokonce napsáno „Denně znepokojující obrázky generované AI. Jak bude vypadat budoucnost.“

Nyní víme, že AI na základě dostupných vstupních dat nedává lidstvu šanci na nějaký happyend. V obecných optimistických scénářích by mohli lidé Zemi opustit v rámci přesídlení na jinou planetu, takže by teoreticky mohlo poslední selfie vypadat šťastně. To si ale umělá inteligence rozhodně nemyslí.

Jak vy si představujete poslední selfie na Zemi?

Zdroj: 91mobiles

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)