TOPlist

Pondělní nálož aplikací #7 – Pravidelné tipy pro Android z obchodu Google Play

google-apps-sphere-of-apps

A je tu šťastná sedmička, tudíž vám symbolicky nabídneme stejný počet prográmků. Poslední týden byl na zajímavé aplikace bohatý a tak je rozhodně z čeho vybírat. Za redakci můžeme vřele doporučit aplikaci Clueful, která se velmi užitečným způsobem postará o vaše soukromí. Pondělní nálož #7 začíná!

 

Clueful

Snad nejužitečnější aplikace, která se za posledních několik týdnů objevila. Clueful od společnosti Bitdefender dokáže proskenovat vaše nainstalované aplikace a porovná je se záznamy v cloudovém úložišti. Výsledek pak ve formě „bezpečnostních bodů“ vidíte na obrazovce a aplikace jsou i přehledně rozděleny do tří sekcí – vysoké, střední a nízké riziko. Takto se snadno dozvíte, která aplikace mé jaké oprávnění a v čem je potenciálně nebezpečná. Launcher, který sleduje vaše SMSky? Můžete zvážit odstranění. Aplikace, která přenáší přihlašovací údaje přes nezabezpečené spojení? Ať si dává bacha. Battery Dash operující s vaším telefonním číslem se navíc postará i o reklamy v notifikační liště? Pryč s tebou! Clueful by neměl chybět na žádném androidím zařízení.

unnamed (1)

0300684fb1151c9357010c37acf8dc57?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Focus@will

Sice to není aplikace v pravém slova smyslu (defacto jen otevře webovou stránku projektu), ale rádi ji zařadíme, protože nás koncept zaujal. Že na nás různé žánry a styly hudby působí odlišnými způsoby, není asi třeba sáhodlouze rozebírat. Tým stojící za projektem Focus@will se rozhodl tento poznatek využít a rozjeli stejnojmenný web, kde si vyberete jeden z nabízených žánrů, stisknete Play a necháte se unášet uklidňujícími rytmy. Songy jsou vybírány náhodně z bohaté databáze a pokud některou z nich přeskočíte, systém vám ji už znovu přehrávat nebude. Bezplatná verze je omezena na 100 minut na jeden poslech, jinak je zpoplatněna částkou 3,99 USD na měsíc. Aplikace Focus@will tuto funkci přesune do vašeho mobilu či tabletu.

Poznámka autora: Zkusil jsem si Focus@will pustit při psaní tohoto článku a například „kanál“ Acoustical je velmi příjemný a nevtíravý

eb85bb2846e90e80cd5f218c52a8da97

Focus@Will: Control Your ADD
Focus@Will: Control Your ADD

Flib – A converter with memory

Cože? Prachsprostý převaděč jednotek ve výběru nejzajímavějších aplikací za poslední týden? To je teda dobrá pruda. Ale kdepak, rozhodně ne! Jen se podívejte na ten vzhled, nevypadá nádherně? Vypadá, to mi nerozmluvíte! A krom hezké tvářičky má i pár vychytávek navíc. Krom toho, že spolehlivě přehazuje jednotky jak zedník maltu, tak si navíc i pamatuje, které převody používáte nejčastěji a následně podle toho řadí seznam ikonek.

d19d3527cc358200caa88e088118e060

Flib - a converter with memory
Flib - a converter with memory

Next Browser

Dolphin, Opera, Chrome, Firefox… to jsou všechno prohlížeče, které se na Androidu dobře uchytily. Teď je ale v ringu nový gladiátor, který se bude ucházet o vaši přízeň. Jmenuje se Next Browser a pochází od tvůrců dobře známého GO Launcheru. Trošku zvláštní odbočka, ale proč ne. Vypadá to, že si prohlížeč bere od konkurence různé prvky a skládá je do jednoho balíčku. Vzhled Chromu křížený s poslední verzí Opery, RSS čtečka ve stylu Flipboardu, gesta jak z Dolphinu. Jestli máte chuť zaexperimentovat, vyzkoušejte, zda vám bude Next Browser sedět, je zdarma.

nexusae0_unnamed-104

 

35134ecedb0b5c62c62610c1446ad6c1?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

ArtFlow Studio

Pokud něco majitelům iPadu závidím, je to šíře nástrojů pro umělecké účely. Nejde jen o GarageBand, ale především o různá malovátka, která ochotně spolupracují s přítlakovými pery a další softwarové vylomeniny. ArtFlow Studio zaplňuje právě tuto mezeru a pokud máte například Samsung Galaxy Note 10.1 se stylusem, budete čmárat blahem. Je zde podpora pro zařízení s duálním digitizérem (právě zmíněný Note), potěší vás široká škála štětců, nástrojů a nezbytné operování ve vrstvách. Na Google Play se nachází pouze okleštěná verze, plnou si odemknete pomocí nákupu v samotné aplikaci.

nexusae0_unnamed-223

ArtFlow Studio Promo

ArtFlow Studio Promo

ArtFlow: Paint Draw Sketchbook
ArtFlow: Paint Draw Sketchbook

BootAnimation Changer

Tentokrát se nejedná přímo o androidí aplikaci, přesto s Androidem ochotně spolupracuje. Jsme zvyklí si v našich systémech přizpůsobovat ikonky, pozadí plochy či rovnou měnit celá vizuální témata, ale co bootovací obrazovky? To je trochu problém. Podobně jako u Windows se jedná o rýpání pro pokročilé. Naštěstí uživatel Vincent8111 celý proces výrazně zjednodušil (avšak stále nic pro úplné nováčky) a pokud si stáhnete program běžící pod Windows nazvaný BootAnimation Changer, můžete si snadno vyměnit stávající startovací animaci z nabídky více jak čtyř set nabízených. Jenom pozor, celý balík má 1,6 GB! Stahujte z XDA Developers. Zvolené animace můžete buďto flashnout jako ZIP z recovery režimu nebo je do telefonu nacpat přes ADB, pokud máte povolený Režim ladění v telefonu.

boot

Fraction Calculator Plus Free

Nejsem si jist, jak se v současné době dívají učitelé na přítomnost mobilních telefonů ve školních lavicích, ale třeba doma u psaní úkolů by tahle appka mohla zabodovat. Fraction Calculator se zabývá počítáním se zlomky. Numerickou klávesnici tedy najdete na obrazovce celkem třikrát, dodatečné dvě jsou totiž pro čitatele a jmenovatele. Pokud potřebujete v rychlosti spočítat, kolik je tři a pět šestin krát osm a čtyři osminy, Fraction Calculator si s tím poradí ve zlomku vteřiny.

unnamed (1)

Fraction Calculator Plus
Fraction Calculator Plus

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)