Pondělní nálož aplikací #18: Konečně Nintendo DS emulátor!
- Články
- Jan Olejník
- 12.8.2013
- 27
Prázdniny už vbíhají do cílové rovinky a i když nás od začátku školního roku ještě pár týdnů odděluje, nebude na škodu se podívat na další vlnu novinek, které se v posledních dnech objevily na Google Play. Aspoň se dostatečně vybavíte do školních lavic. Samozřejmě se sluší připomenout, že Svět Androida neschvaluje hraní her pod lavicí (pouze čtení našeho webu :) ). Pochopitelně ale nevybíráme appky jen pro studenty, máme tu jako obvykle dost pestrý výběr. Od funkčního emulátoru přenosné konzole Nintendo DS, přes zajímavou video aplikaci, až po hodně nebezpečnou hru, kterou raději nedoporučujeme hrát – a i jednu, kterou si naopak můžete zahrát zcela bez rizika.
DraStic DS Emulator
Emulátor s opravdu drastickým jménem. A poměrně drastickou cenou. 156 Kč je přece jen ve srovnání s ostatními androidími aplikacemi trošku vyšší třída. Na druhou stranu je ale potřeba uznat, že se vývojářům podařil husarský kousek a nabízejí nám opravdu funkční emulátor přenosné konzole Nintendo DS. Ta se vyznačuje tím, že má na svém těle dva displeje sloužící k ovládání her – emulátor je zobrazuje vedle sebe a překrývá je virtuálními tlačítky. Zařazeny jsou i cheaty a uložené hry můžete synchronizovat přes Google Drive. Samozřejmě je zapotřebí mít dostatečně výkonný hardware a sehnat si BIOS z konzole Nintendo DS.
DraStic Nintendo DS emulator Android demo video
Twisty Launcher
Tahle aplikace trochu mate názvem. Ve skutečnosti se nejedná o alternativní homescreen nebo zkrátka předělávku uživatelského rozhraní v pravém slova smyslu. Stojí za premisou, že launch je zkrátka spouštěč – a tak primárně spouští aplikace pomocí gesta. Před pár dny totiž Motorola upozorňovala na fakt, že fotoaparát v modelu Moto X lze aktivovat speciálním gestem, kdy mobilem v ruce zatřesete. Netrvalo dlouho a Twisty Launcher umí to samé, dokonce si můžete nadefinovat i vlastní aplikaci, kterou spustíte zatřesením či švihnutím telefonu. Jen ať vám nevypadne z ruky!
1 Second Everyday
Zajímavý experiment, tenhle software. V podstatě jde o to, že pomocí této aplikace můžete každý den nahrát vteřinu svého života, tudíž budete mít po roce šestiminutové video zachycující zajímavé okamžiky uplynulých dvanácti měsíců. Někdo možná nebude vědět, který moment vybrat, jinému třeba pomůže k tomu, aby svůj život začal žít naplno. A autor článku si bude každý den nahrávat stereotypní fragmenty každodenní cesty do práce a po shlédnutí ročního videoshrnutí si hodí mašli :)
1 Second Everyday – Age 31
All-in-One Agenda
Různé organizéry, kalendáře a obecně software týkající se produktivity má jednu velkou nevýhodu: programů je tolik, že celkem brzy přestanete mít chuť zkoušet stále nové a nové kousky a zkrátka u něčeho zakotvíte. All-in-One Agenda se snaží zaujmout tím, že v jednom jediném widgetu na ploše dokáže přehledně zobrazit například veškeré vaše plánované schůzky či narozeniny kamarádů z Facebooku, k tomu je ještě vybaven duálními hodinami a předpovědí počasí, takže by vás už nic nemělo zaskočit nepřipravené. Bohužel je část aplikace placená (předpověď počasí, události z Facebooku).
Klyph
Oficiální facebooková aplikace je častým terčem kritiky pro svou neohrabanost a pomalost. Klyph se snaží nabídnout alternativu v podobě aplikace, která se svým vzhledem blíží například Google+, tedy čistý design a rychlé a přehledné rozhraní. Zatím ještě pár „drobností“ nefunguje, například chat nebo „lajkování“ stránek, ale vývojářský tým se snaží aplikaci aktivně zdokonalovat. Existuje ve dvou verzích: zdarma s reklamou či v placené podobě – pochopitelně bez reklam.
FileMaster
Podobně jako výše zmíněných nástrojů pro organizaci času, ani souborových manažerů není nikdy dost. FileMaster však jde mírně odlišnou cestou a chlubí se především nadstandardní možností sdílení a posílání souborů. Zvládá to nejen mezi androidími telefony, ale i z Androidu na Apple či na PC a dosahuje rychlostí „až“ 3 MB/s, protože využívá Wi-fi připojení. Zvládá samozřejmě standardní operace se soubory, poradí si i s komprimovanými soubory typu RAR a ZIP a nezapomnělo se ani na podporu cloudových úložišť Dropbox, Skydrive a KuaiPan. Má zabudovaný textový editor a vše završuje funkce WebShare, která dovolí přístup k souborům skrze webový prohlížeč.
S.M.T.H.
S.M.T.H je zkratka pro Send Me to Heaven – tedy „Pošli mě do nebe“ – a do výpisu ji zařazujeme především jako důkaz toho, že je Google Play skutečně volným trhem. Smysl téhle „hry“ totiž spočívá v tom, že ji na telefonu zapnete a následně musíte vyhodit telefon co nejvýše to dokážete. A pak ho pokud možno chytit. Ten, kdo vyhodí telefon nejvýše, vyhrál. Zajímalo by mě, kdy se objeví pokračování nazvané „Throw Your Broken Phone in the Bin“ aneb Vyhoď svůj rozbitý mobil do popelnice. Mimochodem, aplikace také automaticky uploaduje vaše výsledky do online žebříčků. Zkusíte si zariskovat?
S.M.T.H. (Send Me To Heaven)
1941 Frozen Front
A teď už doopravdy jedna zábavná hra. 1941 Frozen Front mi připomněla zjednodušenou verzi slavných Steel Panthers. Tahové souboje, pohyb v hexagonech… každá jednotka se může dle tradic tahových strategií pohybovat pouze po několika polích a své herní kolo končí akcí případně aktivací nějaké speciální schopnosti. Vzhledem k tomu, že se hra odehrává na zasněžené východní frontě během druhé světové války, můžete si vybrat, zda budete hrát za Německo či Sovětský svaz, ač mezi stranami nejsou výrazné rozdíly. Sice to nejsou ani Steel Panthers, ani Men of War, ale podobných strategických her je na Androidu jako šafránu. Je to zdarma – tak proč to nezkusit?
Komentáře (27)
Přidat komentář