TOPlist

Připravte se na nostalgii! Pokémoni se vrací ve formátu, který známe z dětství

Pokémon Netflix
  • Netflix zveřejnil první spolupráci s frančízou Pokémon
  • Seriál vypráví příběh Haru, která najde své životní poslání prací v středisku pro Pokémony
  • Přináší netradiční odpočinkovou atmosféru, která je oceňována fanoušky i kritiky

Pokémony zná snad každý na světě, nostalgické jméno nás provází skoro 30 let a každým rokem dostávají tito magičtí tvorové nové přepracování. Po největším boomu v podobě AR hry Pokemon Go, přichází na scénu nový stop-motion animovaný seriál Pokémon Concierge na streamovací platformě Netflix. Podobné formáty můžeme znát například z Pata a Mata, Mrtvé nevěsty Tima Burtona, nebo Ovečky Shaun. Premiéru měl teprve 28. prosince a za pár dní se stal hitem platformy.

Příběh má vyprávět cestu Haru, delegátky, která po sérii nešťastných životních událostí začíná pracovat ve středisku určeném pro relaxaci Pokémonů. Její pracovní náplní je poskytnout tu nejlepší péči a uspokojit jejich potřeby. Po jejich boku však pochopí, co je jejím životním posláním a co jí dělá v životě šťastnou, podobně jako v každém romantickém filmu.

Formát stop-motion můžeme znát již z počátků 20. století avšak díky rozvoji generované animace postupem času i náročnosti samotného zpracování začal ztrácet na popularitě. Měnit mimiku i výrazy v tváři snímek po snímku vyžaduje obrovské množství práce, které se v dnešní době automatizace zkrátka nevyplatí a často je ekonomicky výhodnější volbou animace kombinovaná s umělou inteligencí.

Seriál má zatím 4 díly o necelých 20 minutách a japonské herecké obsazení. Nejzajímavějším prvkem jsou postavičky, které byly navrženy Tadahiro Uesugim, který se podílel na samotném konceptu i designu. Tento tvůrce je známý díky svému unikátnímu stylu i zpracování, které představuje zajímavý mix tradičních prvků a moderních animačních technik.

Bulbasaur

Jaký je váš aktuálně nejoblíbenější film/seriál na Netflixu?

Zdroj: gamesradar, netflix

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)