Podle Applu se hudba navždy změní. Co cupertinská společnost chystá?

apple music hudba se navzdy zmeni

Apple láká uživatele na velké změny ve streamovací službě Apple Music. Nově se uživatelům v aplikaci objevuje informace, že se mají připravit na to, že se hudba navždy změní. Podle dřívějších informací Apple plánuje nabídnout bezztrátové přehrávání písniček. Kromě toho se objevují informace o podpoře Dolby Atmos a Dolby Audio.

Hudba se navždy změní, tvrdí Apple. Bezztrátové přehrávání přijde brzy

Informace o novinkách, které Apple chystá, byly objeveny v kódu Android aplikace Apple Music a také rovnou na webu. Nově by měli uživatelé mít k dispozici přehrávání písniček v 24-bit/48 kHz, pro opravdové hudební fanoušky však Apple chystá i přehrávání v 24-bit/192 kHz. Jakmile si ale bezztrátové přehrávání aktivujete, musíte počítat s velkým nárůstem velikosti. V kódu Android aplikace bylo objeveno i upozornění ohledně velikosti.

V současné době má tříminutová písnička na Apple Music velikost zhruba 6 MB, v případě použití 24-bit/48 kHz velikost stejné písničky naroste na 36 MB a u nejvyšší kvality v 24-bit/192 kHz je to 145 MB. Benefit vyšší kvality je samozřejmě lepši kvalita zvuku. Jakmile Apple tuto novinku spustí, tak se zařadí po bok streamovacích služeb Tidal, Deezer a Amazon Music HD, které již bezztrátové přehrávání nabízí. Později tento rok bychom se měli dočkat stejné funkce i u Spotify.

Pokud jde o zmínky Dolby Atmos a Dolby Audio, tak se spekuluje, že půjde pouze o novinku ke sluchátkům AirPods Pro a AirPods Max, které mají funkci Spatial Audio. Přesné datum, kdy se všech těchto novinek dočkáme, není jasné. Informace ze zákulisí však hovoří o tom, že by to mohlo být ještě tento týden.

Apple Music
Apple Music

Využíváte bezztrátové přehrávání, nebo vám u písniček stačí “normální” kvalita?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)