TOPlist

Podle Applu se hudba navždy změní. Co cupertinská společnost chystá?

apple music hudba se navzdy zmeni

Apple láká uživatele na velké změny ve streamovací službě Apple Music. Nově se uživatelům v aplikaci objevuje informace, že se mají připravit na to, že se hudba navždy změní. Podle dřívějších informací Apple plánuje nabídnout bezztrátové přehrávání písniček. Kromě toho se objevují informace o podpoře Dolby Atmos a Dolby Audio.

Hudba se navždy změní, tvrdí Apple. Bezztrátové přehrávání přijde brzy

Informace o novinkách, které Apple chystá, byly objeveny v kódu Android aplikace Apple Music a také rovnou na webu. Nově by měli uživatelé mít k dispozici přehrávání písniček v 24-bit/48 kHz, pro opravdové hudební fanoušky však Apple chystá i přehrávání v 24-bit/192 kHz. Jakmile si ale bezztrátové přehrávání aktivujete, musíte počítat s velkým nárůstem velikosti. V kódu Android aplikace bylo objeveno i upozornění ohledně velikosti.

V současné době má tříminutová písnička na Apple Music velikost zhruba 6 MB, v případě použití 24-bit/48 kHz velikost stejné písničky naroste na 36 MB a u nejvyšší kvality v 24-bit/192 kHz je to 145 MB. Benefit vyšší kvality je samozřejmě lepši kvalita zvuku. Jakmile Apple tuto novinku spustí, tak se zařadí po bok streamovacích služeb Tidal, Deezer a Amazon Music HD, které již bezztrátové přehrávání nabízí. Později tento rok bychom se měli dočkat stejné funkce i u Spotify.

Pokud jde o zmínky Dolby Atmos a Dolby Audio, tak se spekuluje, že půjde pouze o novinku ke sluchátkům AirPods Pro a AirPods Max, které mají funkci Spatial Audio. Přesné datum, kdy se všech těchto novinek dočkáme, není jasné. Informace ze zákulisí však hovoří o tom, že by to mohlo být ještě tento týden.

Apple Music
Apple Music

Využíváte bezztrátové přehrávání, nebo vám u písniček stačí “normální” kvalita?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)