Další Google apka má 500 milionů stažení. Přitom je ohrožena

aplikace Podcasty Google 500 milionů stažení instalace Google Play

Do skupiny aplikací a her, které mají v oficiálním obchodě Google Play přes 500 milionů stažení, patří čerstvě další nástroj přímo od amerického giganta. K významnému milníku to dotáhly Podcasty Google. Pokoření této mety je přitom hned ze dvou důvodů netradičně zajímavé. Tím prvním je, že podcasty alias audio pořady byly dlouhou dobu běžně dostupné skrze základní vyhledávací Google aplikaci. O výhodnou pozici zde přišly nedávno a ještě nedávno tak nebylo úplně nutné stahovat samostatnou aplikaci.

Google Podcasts
Google Podcasts

Druhou zajímavostí je fakt, že Google nedávno oznámil přidání podcastů do aplikace YouTube Music. To je jistě logický a širokou veřejností vítaný krok, nicméně jde také o vytvoření nemalého konfliktu mezi dvěma aplikacemi. Jelikož jde o Google, nedá se dost dobře odhadovat, jaký osud Podcasty čeká. Zaniknou? Budou paralelně fungovat dál další roky?

aplikace Podcasty Google 500 milionů stažení Google Play screen

Zástupci firmy zatím tvrdí, že tato původní aplikace má trochu jinou cílovou skupinu, takže není důvod ji rušit. Audio pořady v YT Music navíc budou zpočátku dostupné jen v USA, takže přetahování posluchačů nebude tak intenzivní celoplošně. Aplikaci Podcasty Google, která svou úlohu plní velmi dobře a přitom zvládá být velmi jednoduchým nástrojem bez zbytečných doplňků, k překonání významné hranice gratulujeme.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

V jaké aplikaci posloucháte podcasty?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)