TOPlist

Tajemné POCO F6 má přijít s extrémním výkonem! Bude to další zabiják vlajek?

POCO F5 Pro
  • POCO F6 má nabídnout dosud neznámý čipset z rodiny Snapdragon 8
  • Je vyráběn skrz 4nm technologii TSMC a v AnTuTu přesáhl 1,7 milionu bodů
  • Snapdragon 7+ Gen 3 má být takřka identický, slabší bude grafické jádro

Telefony řady POCO F většinou nabízejí velmi dobrý poměr mezi cenou a výkonem, loňské POCO F5 Pro lze stále považovat za jeden z nejlepších mobilů své třídy a nástupce na tom nemá být jinak. Unikly totiž podrobnosti o dosud nepředstaveném čipu od Qualcommu, který má nabídnout vynikající výkon a právě v POCO F6 by si mohl odbýt svou premiéru.

Čipset, který bude Poco F6 pohánět, nese interní označení „SM8635“ a je postaven na 4nm výrobním procesu od TSMC. Srdcem tohoto čipsetu je hlavní jádro Cortex-X4, které běží na frekvenci 2,9 GHz, grafický výkon obstará Adreno 735 s taktem 900 MHz. Výkon čipsetu má být někde mezi Snapdragonem 8+ Gen 1 a Snapdragonem 8 Gen 2, což znamená, že by měl nabídnout špičkový výkon, který uspokojí drtivou většinu uživatelů včetně hráčů náročných her. V AnTuTu si prý čip vysloužil skóre přes 1,7 milionu bodů.

POCO F5 Pro záda

Je zajímavé, že Qualcomm má v přípravě také čipset „SM7675“, který by měl být na trhu znám jako Snapdragon 7+ Gen 3. Ten se přitom (alespoň na papíře) podob právě čipu, který je interně označován jako „SM8635“. Už z těchto označení je zjevné, že bájný čipset bude patřit do rodiny Snapdragon 8, podle mého skromného odhadu může jít klidně o Snapdragon 8+ Gen2, ale to by vylučovalo spekulaci o tom, že má mít výkon někde mezi 8+ Gen 1 a 8 Gen 2.

Ať je to jak chce, nové POCO F6 pro bude takřka jistě trhák, podaří-li se čínské firmě nastavit rozumně cenu. Lze očekávat také špičkový displej, velkou baterii s rychlým nabíjením nebo operační systém HyperOS, který loni na podzim oficiálně nahradil zavedené MIUI.

POCO F5 Pro

Kde koupit:

Jaké máte zkušenosti s telefony POCO?

Zdroj: notebookcheck

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)