Nové Poco C55 láká na extrémně nízkou cenu i zajímavý design

POCO C55 vzhled

Xiaomi přišlo minulý rok s několika levnými telefony jako například POCO C40. Nyní v tomto trendu pokračuje a přináší na trh POCO C55 – zcela základní telefon, který vás neoslní nadstandardní výbavou, ale hlavně nízkou cenou a zajímavým vzhledem.

POCO C55 disponuje 6,71palcovým LCD displejem s HD+ rozlišením a 60Hz obnovovací frekvencí. Narušuje jej kapkovitý výřez s 5Mpx selfie kamerkou a všimnout si lze poměrně tlustých rámečků. Naopak překvapí zadní strana, která nepůsobí tak levně jako u předchůdců. Máme zde materiál imitující kůži a dva fotoaparáty – hlavní s rozlišením 50 Mpx a také 2Mpx hloubkový snímač. Samozřejmostí je rovněž certifikace IP52.

Pod kapotou tiká čipset MediaTek Helio G85 v kombinaci se 4/6 GB RAM a 64/128GB úložištěm, které si můžete rozšířit o microSD kartu. Za zmínku stojí také 5000mAh baterie s podporou 10W nabíjení. Výrobce se rozhodl použít pro tento model starší nadstavbu MIUI 13 s Androidem 12 a není jasné, zda se v budoucnu tento model dočká aktualizace. Za základní variantu si Xiaomi v Indii účtuje 9 499 INR, což je asi 2 500 Kč bez daně. V tuto chvíli se nehovořilo o globální dostupnosti, ale vzhledem k faktu, že třeba POCO C40 se u nás dodnes prodává je možné, že se do Evropy, potažmo do Česka dostane.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Stačil by vám podobný telefon na každodenní používání?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)