Plovoucí klávesnice v Gboard zkouší nový vzhled. Líbí?

plovoucí klávesnice Gboard Material You

Nový designový styl Material You, do kterého se v posledních týdnech převlékly téměř všechny významné Google aplikace, má před sebou ještě několik nevyřízených poptávek. Jedním z nástrojů, který jím zatím ještě není kompletně pokrytý, je například Gboard, tedy mobilní Google klávesnice. Některé její části už v novém hávu fungují, nicméně ne všechny. Jak se zdá, nyní přišla řada na prvek, který se jmenuje plovoucí klávesnice. Pokud nevíte, o co přesně jde, tak mluvíme o okně, které se nutně nedotýká okrajů displeje a je možné ho pro větší pohodlí přemisťovat.

Gboard - the Google Keyboard
Gboard - the Google Keyboard

Tuto funkci, kterou mají i různé konkurenční nástroje, spustil Google v roce 2018. Od té doby se plovoucí klávesnice po designové stránce téměř neměnila, nyní už jsou ale vizuální zásahy velmi znatelné. Stejně jako v mnoha ostatních případech se Material You postaral o nové zabarvení ploch i tlačítek, zaoblení rohů a dokonce úplně zmizel “křížek” pro posouvání okna. Však se mrkněte do galerie.

Současně s touto změnou Google přepracoval například i rozbalovací nabídky pro okamžité překlady v Gboard a objevila se nová ikonka pro přidávání vlastních pojmů do slovníku.

Jak často využíváte plovoucí klávesnici?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)