Na Playstation 5 míří velká aktualizace! Konzole nyní umí Dolby Atmos, půjde vypnout také pípnutí při startu

playstation 5 update aktualizace
  • Sony začalo šířit novou aktualizaci pro Playstation 5
  • Konečně jsme se dočkali podpory Dolby Atmos 
  • Změn je ale více, můžete si vypnout pípnutí nebo spárovat asistenční ovladač

Na začátku srpna jsme vás informovali o nové aktualizaci pro Playstation 5, která přidá několik nových funkcí. Ta se nyní rozšiřuje na konzole po celém světě, takže si ji můžete nainstalovat i vy. Z nejzásadnějších novinek stojí za zmínku podpora pro Dolby Atmos, ale třeba také možnost vypnutí pípnutí při startu konzole.

Konec otravnému pípání a podpora Dolby Atmos

Pokud vás irituje pípání, které se ozve při zapnutí konzole, máme pro vás skvělou zprávu. Tuto funkci můžete nyní kompletně vypnout. A pokud vám nejde o kompletní odstranění, ale pouze o ztlumení, je tu i možnost úpravy hlasitosti. Tatínci, ale i manželé, kteří musí s nelibostí poslouchat, že „už to zase zapínají“ jistě novou volbu ocení.

Velkou novinkou je také podpora Dolby Atmos. Tu můžete využít nejen u televizorů, ale také podporovaných soundbarů či domácích kin. Pokud na Playstationu navíc sledujete některé streamovací platformy jako Netflix, můžete se těšit na podporu Dolby Atmos i tam.

Nová aktualizace vám rovněž umožní spárování druhého ovladače jako asistenčního. Pokud tedy chcete někomu pomoci s nějakým questem, ale chcete hrát s vlastním ovladačem (nebo naopak vám nebude chtít dotyčný půjčit ten svůj), můžete tak nyní učinit.

NEW PS5 System Update: 8TB Storage, Dolby Atmos, Mute PS5 Beeps, Activity Card Changes.

NEW PS5 System Update: 8TB Storage, Dolby Atmos, Mute PS5 Beeps, Activity Card Changes.

Společnost Sony nyní také zvyšuje limit rozšiřitelného úložiště M.2 SSD až na 8 TB. Kromě hardwarových vylepšení přichází aktualizace s několika změnami v uživatelském rozhraní. Například při navigaci systémem nyní Playstation využívá haptickou odezvu, což je malá, ale příjemná změna, která zvyšuje celkový uživatelský komfort. Nově lze rovněž zaslat pozvánky na otevřené nebo uzavřené party skupinám, nikoli pouze jednotlivcům.

Vylepšené hlasové příkazy

Funkce hlasových příkazů byla vylepšena, nyní může reagovat na fráze jako „Hey PlayStation, help“ nebo „Hey PlayStation, what’s new?“.

PS Remote Play na zařízeních Android TV OS 12

PS Remote Play je nyní dostupný také na zařízeních se systémem Android TV 12. Díky tomu bude nyní aplikace dostupná na zařízeních jako Chromecast s Google TV (4K) a Sony Bravia XR A95L.

PS Remote Play
PS Remote Play

Jakou funkci oceníte nejvíce?

Zdroj: Playstation Blog, The Verge, IGN

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)