PlayGalaxy Link končí. Co můžeme očekávat namísto něj?

PlayGalaxy Link končí

Samsung na konci února informoval uživatele herní streamovací platformy PlayGalaxy Link, že služba k 27. březnu končí svůj provoz. Prostředí, které umožňuje využít hardwarového výkonu počítače a na telefonu poté zobrazovat samotnou hru, přitom ani neopustilo fázi beta testování. Po měsících slibování jihokorejská firma spustila veřejný testovací provoz vloni v listopadu. Uběhly jen čtyři měsíce a přicházejí zprávy o úplném konci. Důvod? Samsung kolem něj trochu mlží. V oficiálním vyjádření popisuje, že se teď mohou vývojáři soustředit na práci na novém produktu. Konkrétní jméno nezaznělo. Dá se ale předpokládat, že má firma na mysli službu xCloud, do které oznámila vstup při letošním uvádění telefonů z řady Galaxy S20. Projekt xCloud má v rámci nové spolupráce Samsungu a Microsoftu nabídnout podobné řešení, navíc v kombinaci s Xboxem.

PlayGalaxy Link končí screen

“Po několika obtížných diskuzích jsme se rozhodli, že 27. března bude projekt ukončen z důvodu změny v interních plánech. Našemu vývojářskému týmu to umožní efektivněji se soustředit na vydání nového produktu. Dále se budeme věnovat tomu, abychom vám poskytli excelentní produkty a služby,” vysvětluje Samsung v oznámení na webu, proč PlayGalaxy Link končí. Současně odkazuje hráče na partnerský server PARSEC, který bude fungovat i nadále. Jihokorejská firma mezitím pravděpodobně napne své síly do rozvoje služby xCloud.

Zkoušeli jste hrát přes PlayGalaxy Link? Bude vám chybět?

Zdroj: PlayGalaxy

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)