Menu

Nepodporuje vaše banka Google Pay? Pořiďte si Revolut a plaťte mobilem

Placení mobilem se na Androidu vztahuje hlavně na Google Pay a několik málo bank, které nabízí vlastní řešení. Pokud se zaměříme na Google Pay, tak v tuto chvíli jej podporují čtyři banky a u dalších se integrace připravuje. Pokud už vás ale nebaví čekání, existuje poměrně jednoduché řešení. A to Revolut.

Placení mobilem přes Revolut funguje už i v Česku

Slovo Revolut jste možná mohli zahlédnout před několika měsíci, kdy se tento fintech oficiálně dostal do Česka. Všimnout si můžete toho, že nezmiňujeme slovo banka, protože Revolut banka není a dává to velmi jasně najevo. Chybí například úplně klasické bankovní služby a kompletní služba se ovládá pouze pomocí telefonu. Revolut už pár týdnů testujeme a brzy se můžete těšit na článek. Dnes se zaměříme jen na jednu stále žhavou novinku.

Pokud jste někdy zabrousili na fóra nebo Twitter účet Revolutu, mohli jste si všimnout, že podporu Google Pay slibovali již po několik měsíců. A včera se tak stalo, i když tedy jen hodně omezeně a pro malé množství států, přesněji sedm. To dobrou zprávou je ale to, že mezi sedmi státy, kde se Google Pay testuje, najdeme i Česko a Slovensko.

revolut

Do Google Pay si můžete přidat fyzickou i virtuální kartu. Jen pozor, že u virtuální prozatím nefunguje placení mobilem, Google Pay vás na to při nastavení i upozorní. Druhé omezení se zatím týká toho, že je potřeba fyzická karta Mastercard. Revolut nabízí i kartu od společnosti Visa a ta v tuto chvíli nefunguje. Nicméně časem, jakmile se dokončí testování, by měly fungovat všechny karty, včetně těch virtuálních.

My v redakci naštěstí máme fyzickou Revolut kartu od Mastercard a můžeme potvrdit, že placení mobilem opravdu funguje. Přidání karty do Google Pay (Android Pay) se neliší od klasických bank, zadáte údaje z karty, adresu, číslo telefonu, přijde vám kód, kterým kartu aktivujete a vše je připraveno k placení. Je to otázka dvou minut. Při placení klasicky přiložíte telefon k terminálu a platba se provede. Ihned poté vám přijde upozornění o platbě z Google Pay, ale i z Revolutu.

K registraci do Revolutu vám stačí chvilka času a aplikace z Google Play, kde postupujete podle jednotlivých kroků. Jakmile vám účet aktivují, máte ihned k dispozici virtuální kartu, s tou si zatím nezaplatíte na Google Pay. Nicméně ihned si můžete objednat fyzickou kartu za menší poplatek, přijde vám do týdne. Anebo si pořídit prémiové předplatné s několika výhodami, včetně prémiové fyzické karty zdarma.

Vyzkoušíte si Revolut a placení mobilem pomocí Google Pay?

Zdroj: revolut.com/help

 

Komentáře

Sally

Sally 1

19.7.2018 20:58

…tak teď ještě nějak potěšit Garmin Pay a budu spokojený

V6ak

v6ak 28

19.7.2018 21:41

Jen bych upozornil, že k free účtu dávají (nebo aspoň nedávno dávali) výhradně karty Visa, o kterých píšete, že s GPay zatím nefungují.

LufyCZ

Lukáš Witpeerd 17

20.7.2018 0:46

Všechno to vypadalo krásně (hlavně ta funkce s kryptoměnami), dokud jsem nezjistil, že je třeba mít 18+ let…

Tlamik

tlamik 7

20.7.2018 7:59

Moje banka(banky) nepodporují Google Pay, Revolut jsem si pořídil a stejně G Pay platit nemůžu, páč si málokdo vyřídí Revolut Premium a bez něj to prostě (zatím) nejde.Premium se v naprosté většině nevyplatí.
Tolik asi k nadpisu, KDYBY tam bylo rovnou pořiďte si Revolut Premium a plaťte mobilem, bylo by to méně bulvární. Takhle si to otevře spousta lidí (co má VISA) a prd

Cardi

cardi -376

20.7.2018 8:34

Ještě že mám KB tam je to cajk i bez tehle apl…

MOJE_JMENO

MOJE_JMENO -7

20.7.2018 10:17

Nějak mi stále výhody Pay platby nedochazeji. Bezkontaktní nálepka pro placení umístěná zezadu na telefonu je horší v čem??

Tlamik

tlamik 7

20.7.2018 10:21

2MOJE_JMENO: třeba, že moje banky žádnou nálepku pro placení nenabízejí nebo že s tou tvojí nálepkou zaplatí naprosto každý, kdežto s aplikací ne …

Mikeynator

Mikeynator 0

20.7.2018 10:40

Já mám nálepku pod krytem, není to vůbec poznat a nemusím rešit zapínání mobilu, ani jestli je nabitý a žádná apka na pozadí mi nežere baterku. A každý že s ní každý zaplatí? To aji s normální kartou po ztrátě, ale popravdě mám telefon neustále po ruce, narozdíl od dokladů s kartou, tak ztráta nehrozí, max. krádež a to ji okamžitě bloknu.

Tlamik

tlamik 7

20.7.2018 13:07

To, že okamžitě zablokuješ kartu neznamená, že s ní nepůjde ještě nějakou dobu platit, byť třeba jen bezkontaktně …

Mikeynator

Mikeynator 0

20.7.2018 17:53

Tak možná jo, ale to už jde na vrub banky, aspoň u té mé to tak je. Veškerý výběr po času nahlášení blokace mi bude vrácen.

JoVym

Josef Vymětalík 1

24.7.2018 10:49

JJ, bohužel s VISA kartou to zatím nejde, já si pořídil tu VISA kartu hlavně proto, že ostatní karty mám MasterCard, tak abych měl i kartu od jiné “firmy”. Ale snad to časem uvolní i pro ty jejich VISA karty (snad dříve než moje banka)

Blond

blond 0

27.9.2018 16:35

Tak ja objednával 15/9 a přišla karta fialová základní master. Jen aby se vědělo

RSS (komentáře k článku)