TOPlist

Nepodporuje vaše banka Google Pay? Pořiďte si Revolut a plaťte mobilem

placeni mobilem revolut google pay

Placení mobilem se na Androidu vztahuje hlavně na Google Pay a několik málo bank, které nabízí vlastní řešení. Pokud se zaměříme na Google Pay, tak v tuto chvíli jej podporují čtyři banky a u dalších se integrace připravuje. Pokud už vás ale nebaví čekání, existuje poměrně jednoduché řešení. A to Revolut.

Placení mobilem přes Revolut funguje už i v Česku

Slovo Revolut jste možná mohli zahlédnout před několika měsíci, kdy se tento fintech oficiálně dostal do Česka. Všimnout si můžete toho, že nezmiňujeme slovo banka, protože Revolut banka není a dává to velmi jasně najevo. Chybí například úplně klasické bankovní služby a kompletní služba se ovládá pouze pomocí telefonu. Revolut už pár týdnů testujeme a brzy se můžete těšit na článek. Dnes se zaměříme jen na jednu stále žhavou novinku.

Pokud jste někdy zabrousili na fóra nebo Twitter účet Revolutu, mohli jste si všimnout, že podporu Google Pay slibovali již po několik měsíců. A včera se tak stalo, i když tedy jen hodně omezeně a pro malé množství států, přesněji sedm. To dobrou zprávou je ale to, že mezi sedmi státy, kde se Google Pay testuje, najdeme i Česko a Slovensko.

revolut

Do Google Pay si můžete přidat fyzickou i virtuální kartu. Jen pozor, že u virtuální prozatím nefunguje placení mobilem, Google Pay vás na to při nastavení i upozorní. Druhé omezení se zatím týká toho, že je potřeba fyzická karta Mastercard. Revolut nabízí i kartu od společnosti Visa a ta v tuto chvíli nefunguje. Nicméně časem, jakmile se dokončí testování, by měly fungovat všechny karty, včetně těch virtuálních.

My v redakci naštěstí máme fyzickou Revolut kartu od Mastercard a můžeme potvrdit, že placení mobilem opravdu funguje. Přidání karty do Google Pay (Android Pay) se neliší od klasických bank, zadáte údaje z karty, adresu, číslo telefonu, přijde vám kód, kterým kartu aktivujete a vše je připraveno k placení. Je to otázka dvou minut. Při placení klasicky přiložíte telefon k terminálu a platba se provede. Ihned poté vám přijde upozornění o platbě z Google Pay, ale i z Revolutu.

K registraci do Revolutu vám stačí chvilka času a aplikace z Google Play, kde postupujete podle jednotlivých kroků. Jakmile vám účet aktivují, máte ihned k dispozici virtuální kartu, s tou si zatím nezaplatíte na Google Pay. Nicméně ihned si můžete objednat fyzickou kartu za menší poplatek, přijde vám do týdne. Anebo si pořídit prémiové předplatné s několika výhodami, včetně prémiové fyzické karty zdarma.

Revolut - Mobile Finance
Revolut - Mobile Finance

Vyzkoušíte si Revolut a placení mobilem pomocí Google Pay?

Zdroj: revolut.com/help

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)