TOPlist

PixWords: Velký souhrn všech nápověd a alternativ

PIXWORDS všechny nápovědy nahledovy obrazek

Návyková hra PixWords zaútočila na Google Play s velkou vervou. Během chvíle se dostala křížovková hra s prvky hlavolamu na samý vrchol a její oblíbenost nikterak neklesá. Obrovská základna hráčů a příznivců se neustále rozrůstá. Jsme rádi, že jsme mohli být jedni z prvních, kteří vás do hry PixWords zasvětili a neustále vám přinášíme nové nápovědy, tipy a triky.

PixWords – malá nápověda rozhodně neuškodí

Závislost na hře se s každým levelem stupňuje a pokoření zákeřných obrázků vyžaduje spoustu času a přemýšlení. Bez menšího popostrčení je skoro nemožné uhodnout všechny hádanky, byla by ale škoda kvůli jednomu slovu přerušit celé hraní, a proto přicházíme my s naší PixWords nápovědou.

Nejprve jsme vám přinesli obsáhlý článek s Pixwords nápovědou, který si získal obrovský úspěch a již nyní má více než 8 tisíc komentářů – PixWords – nápověda pro 1500 obrázků s odpověďmi. Hra se ale časem vyvíjela, a proto jsme vydali také aktualizace nápovědy, která přinesla odkrytí dalších slov – PixWords pomocník – nápověda k novým obrázkům.

PixWords v angličtině

Výborná gamifikace učení se nových slov v cizím jazyce vás nemusí frustrovat. Pro ty z vás, kteří radši procvičují zásobu anglických slovíček a výrazů, jsme si rovněž připravili rozsáhlou nápovědu, která vás vytáhne z nevyřešitelného levelu – PixWords help – hra která procvičí vaší angličtinu (návod).

pixwords-6-b-512x250

Pixwords Scenes pomocník

Nedávno také vyšel nový díl z této oblíbené série, a to Pixwords Scenes. Zásadní rozdíl proti tradiční verzi tkví v tom, že všechna slova jsou ukryta v jediném obrázku. Proto má novinka ve svém názvu slovo „scenes“, znamenající scény, dějiště či obrazy. I na tuto hru už je na webu nápověda, najdete ji jako PixWords Scenes help.

Jak hra PixWords vůbec funguje?

Hra funguje na zdánlivě jednoduchém principu. V každém levelu se vám na displeji zobrazí různé obrázky a povědomá políčka z křížovek určená pro písmena. Z každého obrázku musíte vyčíst jeho význam, není to však vůbec jednoduché. Mnohdy je zapotřebí spousta soustředění a kreativního myšlení, vyobrazené předměty mohou ukrývat i činnost, vlastnosti nebo různé pojmy.

Celá hra je v češtině, což je v žánru těchto her poměrně unikát. Pro jazykově zdatnější je možné hru spustit i ve spoustě dalších jazyků jako třeba angličtině, němčině, ruštině a dalších.

PixWords alternativy

PixWords není jediná hra tohoto žánru – existuje i spousta dalších alternativ, které sídlí na Google Play. Zmínit můžeme například oblíbenou verzi Poznej slovo od českých autorů – Poznej slovo – Český hlavolam ve stylu PixWords. Další možnost, pokud budete chtít vyzkoušet hru na podobném príncipu, je PicWords, kterou jsme pro vás recenzovali zde – PicWords – povedená alternativa PixWords v cizích jazycích. Tato hra byla v počátcích pouze v cizích jazycích a čeština chyběla, to se ale v posledních verzích změnilo – PicWords: povedená alternativa PixWords se naučila česky.

PicWords titul

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)