Proč údajně nejsou Pixel telefony vodotěsné?

Pixel telefony

Jeden z reportérů serveru Wired prozradil zajímavou zákulisní informaci, kterou se měl dozvědět těsně před představením nových Google zařízení. Pixel telefony měly být původně vodotěsně.

Pixel telefony byly ve vývoji krátký čas

Podle Kelseyho McClellana, Google pracoval na svých telefonech poměrně dlouhou dobu. Jenže na konci roku 2015 se rozhodli vše zrušit a začít úplně od nuly, takže od rýsovacího prkna do prodeje šly Pixel telefony za zhruba 10 měsíců.

Telefon Google Pixel v redakci. Jaké jsou naše první dojmy?

Aby se vše stihlo, musel Google učinit nějaké kompromisy a právě certifikace IP68 měla být jednou z nich. Nakonec telefony dostaly certifikaci IP53, což znamená, že jsou jen částečně chráněny proti prachu a stříkající vodě. Původně se očekávalo, že Pixel telefony budou mít stejně jako jeho největší konkurenti iPhone 7 a Samsung Galaxy S7, také vyšší stupeň krytí.

Nicméně je dobré slyšet, že Google plánoval vodotěsnost svých telefonů, takže pokud se opět nezdrží vývoj, mohli bychom se u dalších Google zařízení dočkat i vyššího stupně krytí, než je IP53.

Chybí vám u Pixel telefonů vodotěsnost?

Zdroje: phonearena.com, wired.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)