Google Pixel 6 bude vlajková loď se vším všudy a možná přijde mnohem dřív, než čekáte

Pixel 6 vlajková loď

Nejnovější Google Pixel 5 se na trhu ještě nestihnul ani ohřát a už jsou tu zprávy o jeho nástupci. Pixel 6 by měl být opravdová vlajková loď se vším co k tomu patří. Google asi připravuje velké překvapení, které jen málokdo čeká. Kdy se nového Pixelu dočkáme a co bude největší inovace?

Letošní telefony Google Pixel postihly problémy ve výrobě způsobené pandemií koronaviru. Přesto Google dokázal na trh doručit velmi dobře hodnocené telefony. V letošní nabídce však chybí skutečná vlajková loď. Nejnovější zpráva od leakera Maxe Weinbacha hovoří o tom, že Google Pixel 6 možná přijde už v březnu 2021. Na rozdíl od skromnějšího Pixelu 5 by se mělo také jednat o skutečnou plně vybavenou vlajkovou loď.

Jaké funkce by měl Pixel 6 obsahovat, aby byl skutečná vlajková loď? Názory na tuto otázku se mohou lišit, ale většina uživatelů se asi shoduje, že nejvyšší třída telefonů používá nejlepší dostupný čip. Právě zde možná Google Pixel 6 překvapí nejvíc. Již delší dobu kolují zvěsti, že Google tajně pracuje na vlastním SoC schopném konkurovat Snapdragonu od Qualcommu a Exynosu od Samsungu. Pokud takový čip Google skutečně osadí do příštího Pixelu 6, tak to může v mnoha ohledech zcela změnit pravidla hry.

Samotný leaker však upozorňuje na nepodloženost informace o brzkém příchodu Pixelu 6. Na druhou stranu CEO Googlu Sundar Pichai tento týden učinil zajímavý komentář. Hardwarové snahy Googlu prý příští rok přinesou ovoce v podobě dokončení některých projektů, které už běží několik let. Návrh vlastního čipu je typickým projektem tohoto typu.

Jaký myslíte, že bude Google Pixel 6?

Zdroj: phonearena

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek