Extrémní spořič baterie z Pixelu 5 přijde i na starší telefony

pixel 5 extremni sporic baterie

Dnešní smartphone už toho umí tolik, že je někdy těžké se ve všech těch funkcích vyznat. Přesto nebo možná právě proto zůstává stále velkým tématem výdrž chytrého telefonu na baterii. Google přichází u nových Pixelů s dalším nápadem, jak tento problém řešit. Jakou výdrž bude mít v tomto módu Pixel 5?

Speciální režim pro šetření baterie je už mnoho let součástí řady telefonu. Taková funkce většinou uživateli umožní vymáčknout z baterie několik hodin výdrže navíc. Google teď s představením nových Pixelů jde ještě dál. Nový „Extrémní spořič baterie“ by měl umožnit používat telefon až 48 hodin na jedno nabití. Cena za tuto výdrž bude samozřejmě vysoká. Systém eliminuje většinu aplikací a jejich notifikací. Výrazně podtaktovaný bude také procesor a telefon přestane skenovat okolí pomocí Bluetooth nebo Wi-Fi. Vypnutí displeje bude nastaveno na 30 sekund.

Všechny aplikace bude samozřejmě ručně možné uvést k životu i v tomto režimu. Omezení se mohu zdát brutální, ale jsou situace, kde taková možnost může člověka zachránit. Na víkend v přírodě už tedy možná nebude třeba pořizovat obyčejný „hloupý telefon“ nebo powerbanku. V současnosti podporuje nový Extrémní spořič baterie jen Pixel 5 a Pixel 4a 5G, ale v příštích měsících by měla tato funkce dorazit i na starší telefony Google Pixel.

Jak řešíte delší pobyty bez přístupu k elektřině?

Zdroj: androidauthority

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)