TOPlist

Pixel 5 umí bezdrátové nabíjení v kovovém těle. Jak je to možné?

pixel 5 bezdratove nabijeni

Představení nových Pixelů přineslo mnoho zajímavých informaci. Jedna obzvlášť záhadná otázka ale zůstala bez odpovědi. Google Pixel 5 má tělo vyrobeno z kovu a zároveň nabízí funkci bezdrátového nabíjení. Bezdrátové nabíjení ale nefunguje, pokud mu stojí v cestě kov. Jakou magii Google tedy používá?

Do představení Pixelu 5 platilo, že všechny telefony vybaveny funkcí bezdrátového nabíjení musí být vyrobeny ze skla nebo plastu. Minimálně tedy jejich zadní strana, kde se obvykle skrývá cívka bezdrátového nabíjení. V posledních letech jsme tak s rozšiřováním bezdrátového nabíjení mohli pozorovat úbytek telefonů s kovovým tělem. Pixel 5 má tělo vyrobeno z recyklovaného hliníku, přesto se dokáže bezdrátově nabíjet až rychlostí 12W. Telefon má dokonce schopnost reverzního bezdrátového nabíjení, kdy dokáže na svých zádech nabíjet například bezdrátová sluchátka jakou jsou Pixel Buds, Apple AirdPods nebo Samsung Galaxy Buds.

Inženýři v Googlu použili chytré řešení, kdy v hliníkových zádech telefonu vyřezali okénko, které vyplnili plastem. Právě tam se schovává cívka pro bezdrátové nabíjení. Celý telefon je pak natřený speciálním „bio nátěrem z pryskyřice“ takže na povrchu není nic poznat. Podobnou technologii použil Google už u Pixelu 2. Kovové tělo překrývala tlustá vrstva příjemného měkčeného materiálu, který zároveň zakryl nevzhledné proužky antén. Pokud bude tato technologie použita i na Pixelu 5, tak je na co se těšit.

https://www.youtube.com/watch?v=twNDke-cfv4&ab_channel=MadebyGoogle

Z jakého materiál máte nejraději vyrobený telefon?

Zdroj: androidpolice

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)