TOPlist

Začíná přiostřovat. Podvodníci v Pokémon Go dostanou permanentní BAN

Pokemon Go permanentni BAN

Obrovská komunita hry Pokémon Go způsobila, že se mezi hráči najdou i tací, kteří k chytání Pokémonů využívají nejrůznější podvodné praktiky. Niantic nyní vysílá jasný vzkaz – podvodníci v Pokémon Go dostanou permanentní BAN.

Niantic oficiálně upozorňuje podvodníky na svých stránkách

Že některé aplikace či nástroje porušují podmínky hraní Pokémon Go, věděla nejspíše většina hráčů. Stejně tak jsme již byli několikrát svědky, jak hráči za své podvodné počínání dostali „soft BAN“, tedy jen dočasné omezení hraní. Niantic ale na svých stránkách oficiálně uvádí, že podvodníci dostanou permanentní BAN. Důvodem bude porušování pravidel hry:

  • falšování GPS polohy (GPS Spoofing)
  • používání emulátorů
  • používání neoficiálního či upraveného softwaru
  • přístupu k Pokémon Go z aplikací třetích stran.

O podvodných praktikách, které vám zajistí BAN, jsme vás informovali v samostatném článku Zakázané praktiky Pokémon Go, za které dostanete BAN.

Pokemon Go permanentni BAN

Niantic chce férový boj o Pokémony

Důvod pro permanentní BAN v Pokémon Go je jasný – Niantic chce upřednostnit ty, kteří hrají poctivě. Společnost předesílá, že bude stále pokračovat na vývoji svého systému pro odhalování podvodníků. Zároveň ale dodává, že pokud bude nějaký hráč obviněn z podvodů neoprávněně, má šanci se ozvat na oficiálním fóru a dokázat svou nevinu.

Permanentní BAN v Pokémon Go je stále jen mýtus

Celá situace má ovšem jeden vtipný dodatek. Ačkoliv se o permanentním BANu v Pokémon Go mluví již dlouho a Niantic na něj nyní i oficiálně upozorňuje, dosud nebylo potvrzeno, že by jej někdo skutečně získal. A to i přesto, že podvodníků je ve hře celá spousta a mnozí se prezentují i na internetu.

Uživatelé na serveru Reddit již reportovali několik stupňů zákazu hraní – nemožnost chytit Pokémony či sbírání Pokéstopů. Vždy se ale zatím jednalo pouze o časově omezený BAN. Začíná Niantic nyní skutečně trestat podvodníky na trvalo? Nebo je to zatím jen další „bububu“ a na trvalé blokování účtů si budeme muset zase počkat? To se snad brzy dozvíme.

Pokemon GO Soft Ban!

Pokemon GO Soft Ban!

Uvítali byste permanentní BAN pro hráče, kteří ve hře podvádí?

Zdroj: theverge.com

Pokémon Go – kam dál?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (33)