Menu

Patent Samsungu prozradil rozhraní pro jejich skládací telefony

Skládací telefony budeme vídat více a více. Prozatím svůj model představilo pouze ZTE, které můžete vidět i jako ilustrační foto výše. Už několik let se mluví o tom, že Samsung chystá skládací telefon Galaxy X. Nyní z nových patentů ale můžeme vidět, co má Samsung v plánu.

Skládací telefony budou v příštím roce více vidět

Zajímavé hned na první pohled je to, že na obrázku je vyobrazen telefon se dvěma displeji, a ne jedním velkým ohebným displejem, jak Samsung už před lety ukázal. Otázka je, jestli je to jen nyní takhle v patentu na ukázku, nebo i doopravdy bude mít nový telefon od Samsungu mezeru mezi displeji.

Displeje u skládacích telefonů fungují jako funkce s rozděleným obrazem, kterou známe v telefonech od Androidu 7 Nougat. Na každé obrazovce se může zobrazit jiná aplikace. Samsung také ukázal, že by dvou displejů mohly využívat třeba některé hry. Hodně to pak připomíná přenosnou herní konzoli Nintendo 3DS. Jeden displej bude sloužit čistě pro promítání hry, druhý pak k zobrazení užitečných informací, anebo jako panel pro ovládání.

Dále se ukázalo využití v zavřeném stavu. Například když uživatel bude číst knížku, tak se na zadním displeji může zobrazit, kterou knížku zrovna čtou. Nebo případně možnost sdílet obrazovku. Samsung nebude jediná velká společnost, která plánuje skládací telefon, nedávno výrobu potvrdil i šéf Huaweie. Jako první model z nové generace skládacích telefonů se dá považovat ZTE Axon M. Celkově se ale nejedná o první skládací telefon, několik let zpátky už první podobné chytré mobily vyšly.

Těšíte se na dobu, kdy se na trh začnou dostávat skládací telefony?

Zdroj: gsmarena.com

 

Komentáře

JJJJ

10.11.2017 10:06

Je to úplně o ničem, už to tady bylo a neuspělo to…

Georg

10.11.2017 11:46

telefon, který po připojení k monitoru nabídne desktopové prostředí tady taky už byl a neuspěl. Prakticky vůbec nic to nevypovídá o tom, jestli ten koncept po letech uspěje, nebo ne..

Spíš mě zaráží, že v konceptu byl displej ohebný, nikoliv dva běžné panely.

RSS (komentáře k článku)