Pasivní Wi-Fi existuje. Spotřebuje až 10 000x méně energie

pasivní Wi-Fi

V dnešní době potřebujeme pro plné využití svého chytrého telefonu neustálé připojení k internetu. Nejsnazší a nejrychlejší možnost představuje Wi-Fi připojení, které spotřebuje nemálo energie z baterie telefonu. Co takhle tzv. pasivní Wi-Fi?

S řešením přichází tým specialistů z Washingtonské univerzity. Uvádí, že mohou snížit využití energie Wi-Fi modulem až 10 000x. Nový systém Wi-Fi spočívá v oddělení dvou částí modulu. Digitální, která spotřebuje velmi málo energie, a analogové, energeticky náročné části. Systém pasivní Wi-Fi přiřadí analogové operace jednomu zařízení připojenému ke zdroji energie a ostatní zařízení slouží jako pasivní stanice vysílající Wi-Fi pakety. Přenos Wi-Fi signálu probíhá rychlostí až 11 Mb/s s dosahem kolem 30 m.

Passive Wi-Fi

Passive Wi-Fi

Tento systém lze užívat na všech dnes dostupných zařízeních a mobilních telefonech. Velkou výhodou je uplatnění menší spotřeby energie i na ostatních zařízeních v domácnosti, komunikujících přes Wi-Fi připojení. Pasivní Wi-Fi byla označena za jednu z průlomových technologií roku 2016.

Zatím není známo, kdy a zda se tato technologie rozšíří také do naší domácnosti. Nebylo by to ale špatné, že? Tedy pouze tam, kde je kladen důraz na malou spotřebu, a vystačíme si s nižší rychlostí.

Uvítali byste podobné řešení pasivní WiFi i doma, nebo je pro vás nízká rychlost limitující?

zdroj: gadgets.ndtv.com

Jiří Štochl
O Autorovi - Jiří Štochl

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)