Pařba na víkend – tipy na Android hry 159 – interaktivní vyprávění příběhu Sorcery!, strategie a vesmírné bitvy

pařba main

Dobrý den, vítáme vás u další epizody seriálu Pařba na víkend – tipy na Android hry. Jako první vás dnes čeká netradiční tower defense, ve kterém budeme bránit svůj hrad před nájezdy rytířů snažících se osvobodit princeznu v Castle Doombad, poté se s roztomilým robotem vydáme na nebezpečnou cestu za záchranou kamarádky ve vizuálně perfektní logické hře CLARC. Ve třetí si zahrajme další logickou hru s ručně kreslenou grafikou, jenž získala více než 10 nezávislých ocenění Gesundheit! Předposlední kousek nás zatáhne do vesmírných bitev, kde ovládáte nejvyspělejší loď a poslední naději na záchranu lidstva, ve hře vás čekají obrovské souboje s bossy a stovky nepřátel v Alpha Zero a na závěr si ukážeme nejlepší „Gamebook“, nebo-li interaktivní vyprávění příběhu na androidu, kde každé rozhodnutí ovlivní průběh hry v lahůdce Sorcery!

Castle Doombad

Velmi pěkná a netradiční tower defense strategie, ve které v roli zlého vědce Evilstaina unesete nevinnou princeznu do svého hradu. Nicméně jak už to v pohádkách bývá, během chvilky na váš hrad začnou útočit zástupy odvážných rytířů. Vaším úkolem bude pomocí nejrůznějších pastí a zlých přisluhovačů ubránit svou drahocennou kořist a z rytířů nadělat sekanou. Pasti a útočné mechanismy se snažíte strategicky stavět tak, aby se doplňovaly. Za každé splněné kolo získáte zlaťáky, za které si poté dokupujete další pasti a ty stávající vylepšujete. Kromě hlavního úkolu ubránit princeznu plníte vždy i tři vedlejší, které se objevují nezávisle na tom, v jakém kole jste. Vedlejší úkoly okořeňují hru a jejich náplní je například dohrát hru pouze s jedním typem pasti, či nějakou pastí zneškodnit určitý počet nepřátel. Tento strategický skvost seženete na Google Play za zhruba 60 korun.

castle doobbad

CLARC

Akční logická adventura s roztomilými roboty. Hra nabízí velmi pěkný příběh točící se kolem robota Clarca a jeho kamarádky, která se dostala do nesnází. Abyste ji pomohli, musíte se s Clarcem vydat na dlouhou pouť plnou nebezpečí a logických hádanek. Hru Clarc jste mohli poprvé potkat na konzoli Ouya, kde sklidila obrovský úspěch a stále patří mezi nejlepší hry pro již zmíněnou konzoli. Jsme rádi, že Clarc je nyní dostupný i pro klasická Android zařízení a my vám doporučujeme nenechat si tuto parádní hru uniknout. Clarc nabízí, kromě dobré hratelnosti, také nádherné vizuální zpracování, což se podepsalo na vysokých minimálních parametrech pro spuštění. Pro rozjetí hry potřebujete dvoujádrový procesor s 1 GB RAM paměti a doporučenými parametry jsou čtyřjádrové procesory. Hru Clarc stáhnete na Google Play za 90 korun.

clarc story

Gesundheit!

Další hra s neskutečným množstvím ocenění, která nabídne ručně kreslenou grafiku a animace s nakažlivou hratelností. S malým zeleným prasátkem budete zachraňovat své přátele a postavíte se čelem proti strašidelným příšerám. Naštěstí máte schopnost plivnout pro příšery neodolatelnou zelenou hmotu, kterou je můžete odlákat či oslepit. V každém kole bude vaším úkolem posbírat co nejvíce hvězdiček a hlavě dostat příšery do pastí. Gesundheit! si můžete na Google Play stáhnout zdarma a poté si po pěti kolech odemknout plnou verzi za 55 korun. Hra poté neobsahuje žádné mikrotransakce ani reklamy, což už se dneska moc nevidí.

gesundheit!

1b7e130536a98346a9868ef9c02bdac2?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Alpha Zero

Zajímavá arkádová vesmírná střílečka s perfektním 2,5D vizuálním zpracováním a originálním hudebním doprovodem. Ve hře vás čekají souboje se stovkami nepřátel a obrovskými bossy. Alpha Zero přichází s obsáhlou kampaní a příběhem, který je plně namluvený i s titulky. Kromě soubojů se některé mise skládají i z prolétávání asteroidy. Hra nabízí mnoho druhů ovládání, se kterými si každý přijde na své. Alpha Zero stáhnete na Google Play za necelých 60 korun.

alpha zero boss

b66e4fdeae5b64d7ef6f320396aebf6b?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Sorcery!

Na závěr zde máme další lahůdku. V Pařbách na víkend se normálně snažíme vyhýbat hrám, ve kterých se bez znalosti anglického jazyka neobejdete, nicméně nedat vám tip na tuto hru, tak bychom se museli stydět. Jedná se o nejlepší hru patřící do žánru „Gamebook“, nebo spíše v tomto případě interaktivní vyprávění příběhu. Ten se odehrává v reálném čase a každé vaše rozhodnutí mění svět kolem vás. Dokonce samotný text se mění podle toho, jak hrajete. Dále má hra i povedený soubojový systém a magii, kterou můžete téměř ve všech situacích využít. S kouzly je třeba ale zacházet opatrně, protože spotřebovávají hodně staminy. Tuto nádherně zpracovanou hru s chytlavým příběhem stáhnete na Google Play za 100 korun.

sorcery fight

oWrXfn2wGTMCKfaV9DdtNONTRrhAcONBtoO9Nlw6 sb5FwWdkJIElDuqlguKR7jZAw=w300
Sorcery!
Verze 1.0.2b
Velikost 183 MB
2.3+

gNPN5fJbRMFMQAAAABJRU5ErkJggg==
100,00 Kč

Odkaz na starší Pařby na víkend (Android hry)

Pařba na víkend – Tipy na Android hry 158

Pařba na víkend – Tipy na Android hry 157

Pařba na víkend – Tipy na Android hry 156

Video

Pařba na víkend – tipy na Android hry 159

Pařba na víkend - tipy na Android hry 159

David Zmuda
O Autorovi - David Zmuda

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)