Nechcete potraviny s palmovým olejem? Česká aplikace vám poradí

palm oil scanner palmovy olej

Palmový olej je kritizován hlavně ze zdravotních a ekologických důvodů. Pokud nechcete kupovat produkty s tímto olejem, tak většinou musíte luštit malá písmena a hledat, který olej byl k výrobě produktu použit. Nově ale můžete využít českou aplikaci s názvem Palm Oil Scanner, u které si naskenujete čárový kód a následně vám prozradí, jestli produkt obsahuje palmový olej.

Palm Oil Scanner odhalí palmový olej nejen v potravinách

Nenechte se zmást anglickým názvem aplikace. Za Palm Oil Scanner stojí český tým. I díky tomu má již poměrně velkou databázi produktů, které se prodávají v Česku. Je jich zhruba 12 tisíc. Databáze se navíc neustále aktualizuje. A to i s pomocí uživatelů, kteří můžou nahrávat nové produkty.

Každý přidaný produkt prochází administrátoři a v aplikaci se objeví po ověření správnosti údajů. Momentálně se také testuje spuštění na Slovensku. Zajímavé je to, že se nezaměřují jen na potraviny, ale také kosmetiku, lihoviny nebo produkty z drogerií.

Aplikaci si můžete stáhnout zdarma. Pohyb v aplikaci je pak jednoduchý. V nastavení si můžete vybrat, jestli chcete aktualizovat databázi kdykoliv, nebo jen na Wi-Fi síti. Hlavní položkou aplikace je pak “Skenovat”. Po aktivaci jen namíříte fotoaparát telefonu na čárový kód produktu a aplikace vám řekne, jestli (ne)obsahuje palmový olej, případně oznámí, že produkt není v databázi. Přímo v aplikaci také můžete autory podpořit finančně.

Palm oil Scanner
Palm oil Scanner

Vyhýbáte se produktům s palmovým olejem?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)