Otisky prstů namísto hesla i na webu? Ulehčení života přijde brzy

otisky prstu heslo web

Hesla jsou hodně otravná, každý má obrovské množství přihlašovacích údajů, v ideálním případě i s odlišnými hesly. Správci hesel jsou užitečný pomocník, ale poměrně často můžete narazit na problém, například způsobený špatnou synchronizací. Brzy bychom ale tohle již vůbec nemuseli řešit, představil se totiž nový webový standard, který zjednoduší digitální život. Umožní použít otisky prstů namísto hesel na nejrůznějších webových stránkách.

Otisky prstů se budou používat k přihlašování na stránky

Místo zadání hesla budou moct lidé používat telefon se zabezpečením. A to třeba s PIN kódem, heslem, a hlavně se čtečkou otisků prstů. Kompletní dokumentace o novém projektu W3C je hodně podrobná. Stručně řečeno, při přihlašování pomocí nového standardu zadáte svůj email nebo uživatelské jméno a zvolíte “přihlásit se pomocí telefonu”.

Přihlášení pomocí otisku prstů přichází již brzy Přihlášení pomocí otisku prstů přichází již brzy

Poté budete na telefonu vyzváni k dokončení přihlašovacího procesu. Jde v podstatě o takovou dvoufaktorovou autentizaci, kterou používá Google a mnoho dalších IT společností. Momentálně funguje v prohlížeči Mozilla Firefox. V následujících měsících se dostane i na další prohlížeče jako je Chrome nebo Microsoft Edge. A od příštího roku snad začneme na internetových stránkách vídat možnost přihlášení pomocí telefonu.

Vítáte možnost přihlášení pomocí telefonu?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)