TOPlist

Jste dostatečně „chudí“? Můžete mít levnější mobilní tarify

osoby s nízkými příjmy levnější tarify

Jak už nejspíš víte, hned 1. ledna 2022 vstoupí v ČR v platnost nový zákon o elektronických komunikacích, který s sebou nese hned několik významných změn pro spotřebitele i poskytovatele tarifů a služeb. V rámci příprav a diskutování kolem této novely byla velká pozornost věnována například novým pravidlům pro marketingové hovory, které by měly být méně časté a tím i méně otravné. V seznamu novinek se najde ale i taková, která se přímo týká cen a úspor.

Kdo je osoba s nízkými příjmy?

Buď osoba s příjmem nižším, než je 2,15 násobek životního minima, jde-li o jednotlivce, nebo osoba, která žije v téže domácnosti s dalšími osobami a součet jejího příjmu a příjmů těchto osob je nižší než 2,15 násobek životního minima.

Nový zákon poskytovatelům služeb přikazuje, že kromě zdravotně postižených budou moci od roku 2022 čerpat tzv. „univerzální službu“ se slevou i osoby s nízkými příjmy. Co to přesně znamená ve světě mobilů? Balíček nejnutnějších komunikačních prostředků, mezi které bude kromě volání a SMS nově spadat i datové připojení k internetu, budou mít oficiálně levnější i prokazatelně „chudí“ lidé podle současných definic sociálního systému. Tyto základní tarify budou mít dotčené osoby levnější konkrétně o 200 Kč.

Kolik znáte lidí v této situaci?

Zdroj: ČTÚ, Graham Crumb

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)