TOPlist

Chystá se nový Android tablet se super výkonem, může patřit k nejlepším na trhu

oppo pad 3 ilustrace
  • Brzy by se mohl představit nový vlajkový tablet s Androidem
  • Vzejde z dílny společnosti Oppo a prý už je skoro hotový
  • Podle známého insidera dostane Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3

Čínský výrobce elektroniky Oppo má v přípravě nový tablet vyšší třídy, který potěší náročnější spotřebitele svým výkonným procesorem. Podle nedávných spekulací by se mohlo ve finále jednat o jeden z nejschopnějších Android tabletů na trhu, a pokud se mu dobře nastaví cena, mohl by zavařit třeba nejen Samsungu.

Chystaným zařízením má být Oppo Pad 3, detaily o něm na mikroblogovací platformě Weibo sdílel renomovaný insider Digital Chat Station. Z jeho příspěvku vyplývá, že tablet nabídne čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, tedy aktuálně jeden z nejlepších mobilních čipů vůbec.

oppo pad 2

Oppo Pad 3 by mohl představovat zajímavou konkurenci pro nedávno vydaný Vivo Pad 3 Pro. Ten se také rozhodl dobýt vlajkovou třídu tabletů svým vysokým výkonem, ale za svou zbraň si zvolil procesor MediaTek Dimensity 9300, který zcela vynechává efektivní jádra a spoléhá se pouze na ta výkonná. Snapdragon 8 Gen 3 mezitím disponuje jedním ultra rychlým jádrem Cortex-X4, pěticí výkonných jader Cortex-A720 a dvěma úspornějšími jádry Cortex-A520. Dosahuje přitom maximální frekvence 3,3 GHz.

oppo pad 2 (2)

Oppo Pad 3 je podle insidera téměř hotový, ale kdy přesně se dostane na trh, zatím nevíme. Další specifikace rovněž nebyly prozrazeny, avšak vzhledem k výbavě předchůdce bych osobně počítal se 144Hz displejem, jemuž by tentokrát slušel vyšší jas – 500 nitů není zrovna mnoho. Velikost obrazovky by klidně mohla zůstat na necelých 12 palcích a rozlišení 2000×2800 pixelů asi není nic, kvůli čemu by se člověk měl zlobit.

Uvítali byste další tablet s moderním Snapdragonem v Česku?

Zdroje: Weibo, Gizmochina

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)