TOPlist

Oppo Find X7 Ultra jako nejlepší telefon pro náročné fotografy? V žebříčku DxOMark je první!

Oppo Find X7 Ultra DxOMark
  • Server DxOMark ocenil letošní vlajkovou loď od Oppo
  • Model Find X7 Ultra získal prvenství v žebříčku mobilů s nejlepšími foťáky
  • Pyšní se snímky plnými detailů a krásnými nočními fotkami 

Začátkem měsíce ledna se na čínském trhu oficiálně představilo Oppo Find X7 Ultra, které si zdánlivě stanovilo za cíl pokračovat v mimořádných úspěších svého předchůdce. A to se mu také daří. Vlajková loď, naprosto excelující v oblasti výkonu, má evidentně tak vynikající fotoaparáty, že se jí povedlo získat prvenství v žebříčku uznávaného serveru DxOMark.

Oppo Find X7 Ultra si v nedávno publikovaném testu fotoaparátů vysloužilo celkem 157 bodů, což jej postavilo na první příčku spolu s modelem Mate 60 Pro+ od konkurenční firmy Huawei, jenž má totožné skóre. Tím se opět potvrzuje, že partnerství se švédskou firmou Hasselblad přináší své ovoce.

Už i loňské Find X6 Pro dokázalo vytřít zrak, když porazilo nejobávanější konkurenty, a jeho nástupce, který zvítězil i nad dražším a proslulejším iPhonem 15 Pro Max (154 bodů), opět dokáže fascinovat. Je ale otázka, zda se bude s Hasselbladem spolupracovat i nadále. Nedávno se totiž objevily spekulace, že Oppo neobnoví smlouvu, která vyprší už letos.

Oppo Find X7 Ultra DxOMark

 

Recenzenti si telefon vychvalují například při fotografování za zhoršeného osvětlení, noční snímky s ním dosahují naprosto špičkové kvality. V souhrnu mezi pozitivy dále hovoří o excelentní všestrannosti a schopnosti zachytit mnoho detailů, fotkách s vyváženými barvami a přirozenými pleťovými tóny, přirozené kvalitě rozostření pozadí u portrétů nebo velmi dobrých detailech snímků focených na teleobjektiv se střední či velkou vzdáleností zoomu.

Co se týče negativních vlastností, testeři podtrhli občasnou ztrátu detailů při focení na ultra-širokoúhlý objektiv nebo teleobjektiv z blízké vzdálenosti. Zmiňují také nepřirozené detaily v obličejových rysech na snímcích pořízených při pohybu focené osoby.

Oppo Find X7 Ultra disponuje 1palcovým primárním senzorem s rozlišením 50 Mpx, 50Mpx ultraširokoúhlou kamerou s 1/1,95″ snímačem a dvojicí 50Mpx teleobjektivů (jeden se 65mm ohniskovou vzdáleností, druhý se 135mm).

Oppo Find X7 Ultra

Jak jste spokojeni s fotoaparáty vašeho telefonu?

Zdroje: DxOMark (1, 2, 3)

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)