Oppo Find X3 Pro oficiálně: nejzajímavější telefon letošního roku?

oppo find x3 pro

Společnost Oppo před malou chvílí oficiálně představila své nové telefony řady Find X3, které zahrnují modely Pro, Lite a Neo. V tomto článku se budeme zabývat Pro variantou, která je nejen dle našeho názoru jedním z nejzajímavějších telefonů za poslední dobu. Přináší totiž hned dva 50 MPx fotoaparáty, 10bitový displej i nejvýkonnější čipset pro Android telefony – Snapdragon 888.

Oppo Find X3 Pro oficiálně

Oppo tedy rozhodně nezahálelo a představilo model, který předčí kdejaký vlajkový telefon. Pojďme tedy na displej, který je alespoň na papíře velice zajímavý. Jedná se o 6,7″ LPTO AMOLED panel s QHD + rozlišením a adaptivní obnovovací frekvencí, která dokáže pracovat mezi 5 až 120 Hz. Vzorkovací frekvence se pak zastavila na hodnotě 240 Hz, což je více než dostačující hodnota. A to nejlepší? Displej Oppo Find X3 Pro podporuje 10bitovou barevnou hloubku, což není u telefonů vůbec obvyklé. V levém horním rohu se nachází průstřel se 32 MPx selfie kamerkou.

Oppo Find X3 Pro Unboxing – wait WHAT!?

Oppo Find X3 Pro Unboxing - wait WHAT!?

Displej ale rozhodně není jediným faktorem, kvůli kterému je telefon zajímavý. Pojďme se přesunout na zadní stranu. Nalezneme zde čtyři snímače v netradičním vystouplém modulu. Dva z nich jsou 50 MPx Sony IMX766, přičemž jeden slouží jako hlavní fotoaparát (světelnost f/1,8) a druhý jako ultraširoký snímač (světelnost f/2,2). Hlavní snímač nabízí samozřejmě také OIS, EIS a technologii PDAF All Pixel. Telefon dle prvních recenzí opravdu velice rychle ostří i při horších světelných podmínkách a kvalita je prý až neskutečná. Jako třetí snímač zde nalezneme 13 MPx teleobjektiv se světelností f/2,4, který nabízí 5x hybridní zoom a jako poslední je zde 3 MPx makro kamerka.

Telefon Oppo Find X3 Pro nabízí také jako první model této značky bezdrátové nabíjení. Technologie se nazývá AirVOOC Wireless Flash Charge a dokáže nabíjet až 30 W. Šťávu prý dobijete 4 500 mAh baterii z 0 na 100 % za 80 minut, což je opět slušná hodnota. Jinak je zde drátové nabíjení SuperVOOC 2.0 65 W. Pomocí něj se telefon dobije z 0 na 40 % za 10 minut, do plna pak za 30 minut. Jak již bylo řečeno v úvodním odstavci, v telefonu tiká čipset Snapdragon 888 a k dispozici je mu 12 GB LPDDR5 RAM a 256 GB UFS 3.1 úložiště. Dostaneme na výběr z barevných variant Gloss Black a Blue Matte. Pokud máte o Oppo Find X3 Pro zájem, připravte si 1149 EUR (asi 30 000 korun).

Jak se vám telefon líbí?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)