Oppo představilo 10x periskopický zoom pro telefony. Extrémní přiblížení uvidíme brzy

oppo 10x periskopicky zoom

Společnost Oppo uspořádala konference v rámci veletrhu MWC 2019 již dnes. Akce byla zaměřená hlavně na 10x periskopický zoom pro telefony. Společnost oznámila, že technologie je připravená na to, aby se mohla integrovat do zařízení. Brzy tak uvidíme nové telefony s velkým přiblížením. Jeden z prvních může být i od OnePlus.

10x periskopický zoom se brzy objeví v telefonech. Takhle dokáže přibližovat

Při představení byl k dispozici prototyp telefonu, ve kterém již byla nová technologie integrována. Ještě před několika lety bylo úplně nemyslitelné, aby se podobně velké přiblížení objevilo v takhle malém zařízení jako je mobilní telefon. Pomocí technologie periskopu od Oppo to ale uvidíme brzy v reálných telefonech. Vzhledem k tomu, že OnePlus je sesterská společnost Oppo, od které si bere nové technologie, existuje vysoká šance, že v OnePlus 7 anebo OnePlus 7T uvidíme právě 10x zoom jako jednu z nových funkcí.

10x Lossless Zoom – OPPO Innovation Event 2019

10x Lossless Zoom - OPPO Innovation Event 2019

Zajímavé je na tom to, že vývoj této technologie probíhal společně s firmou Corephotonics. Tu měl v minulém měsíci koupit Samsung. Z toho se dá usoudit, kterou novou funkci uvidíme v budoucích telefonech korejské společnosti.

První telefon od Oppa s touto technologií uvidíme ve druhém čtvrtletí roku 2019. Telefon bude mít celkem 3 fotoaparáty na zadní straně, ten hlavní bude mít 48 MPx, nebude chybět ani ultraširoký fotoaparát nebo OIS (optická stabilizace obrazu), která má oproti předchozímu stabilizačnímu systému v Oppo telefonech vylepšit přesnost stabilizace o 73 procent. Prototyp telefonu i 10x zoom v praxi můžete vidět na fotografiích a videu výše.

Využíváte u telefonů často zoom?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)