Operační systém Tizen je plný bezpečnostních chyb

operační systém Tizen

Samsung je známý spíše pro své zařízení se systémem Android, nicméně není žádným tajemstvím, že by chtěli mít co nejmenší závislost na Googlu. S tím měl pomoct operační systém Tizen, jenže možná to nebude tak dobrý nápad.

Operační systém Tizen má velké problémy s bezpečností

Momentálně operační systém Tizen běží například na chytrých televizích, chytrých hodinkách a také na několika telefonech. Samsung chce nicméně do budoucna počet zařízení s Tizenem rozšířit. To je docela znepokojivé, když se k tomu přihodí informace od bezpečnostního experta společnosti Equus Software. Ten zjistil, že v operačním systému Tizen je přes 40 zero-day exploitů, pomocí kterých se dá proniknout do milionů zařízení.

Samsung Gear S3-obsah-baleni

V rozhovoru expert Amihai Neidermann řekl, že kód Tizenu je to nejhorší, co kdy viděl a že jej vyvíjeli lidé, kteří nemají žádné znalosti o bezpečnosti. Chyby nalezené v Tizenu umožňují hackerům převzít kontrolu nad zařízením z dálky. Chyby jsou rovněž v Tizen obchodu s aplikacemi, který můžou hackeři využít k odesílání škodlivého kódu.

Poměrně velká část Tizen OS obsahuje kód ze starších Samsung systému, jako je třeba Bada. Zajímavé ale je, že většina chyb má být až v kódu, který byl napsán v posledních dvou letech. Bezpečnostní chyby, které nalezneme v Tizen OS, jsou prý tak očividné, jak kdyby programátoři zaspali v oblasti bezpečnosti posledních dvacet let. Takže jak to vypadá, Tizen moc bezpečný není, otázka je ale taky, o kolik lépe jsou na tom ostatní systémy. Nedávná zpráva, kterou zveřejnila stránka Wikileaks, není moc povzbuzující.

Máte v nějakém zařízení operační systém Tizen?

Zdroj: androidauthority.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)