Samsung útočí na obýváky. Představil nové prohnuté televize a 360° reproduktory

Samsung SUHD TV

Samsung na veletrhu CES 2016 v Las Vegas přivezl zařízení, kterými hodlá dobýt nejeden obývací pokoj. Konkrétně se jedná o druhou generaci jeho SUHD HDR televizorů a soundbar v kombinaci se 360° reproduktory. Samozřejmostí je pak propojitelnost těchto zařízení s mobilním telefonem a nejen s ním.

Nová generace televizorů Samsung přináší hned několik vylepšení, mezi ta patří například vyšší maximální jas či “chytrý ovladač”, který automaticky rozpozná další zařízení připojená k televizoru. Jedním ovladačem tak budete moci snadno ovládat nejen samotnou televizi, ale například také audio aparaturu, set-top box či jiné příslušenství.

Tou hlavní novinkou je ovšem v případě televizorů integrace SmartThings, díky čemuž budete moci kontrolovat celou řadu produktů pro chytrou domácnost. Mezi výrobce podporovaných zařízení patří například Sony, Sharp, Haier, Panasonic, HTC nebo LG. Poslední jmenovaný před časem sám představil SmartThinQ HUB, který je pro ovládání chytré domácnosti přímo určen. Samsung představil také novou aplikaci MediaSquares, pomocí které mohou lidé v místnosti hlasovat, jakou skladbu či video chtějí přehrát jako další.

Samsung’s SUHD TV can control your smart home — CES 2016

Samsung's SUHD TV can control your smart home — CES 2016

O kvalitní obraz by bylo postaráno, co ale zvuk? Od toho je tu nový soundbar HW-K950 vybavený technologií prostorového zvuku Dolby Atmos, hojně využívanou zejména v kinech. Soundbar poskytuje 5.1.4 kanálový zvuk a Dolby Atmos ozvučení je schopen bezdrátově přenést také do zbylých reproduktorů. V samotném soundbaru se ukrývá 5 reproduktorů a dále je k němu možné připojit 1 subwoofer a až 4 další reproduktory.

samsung-hw-k950

Přímo se pak nabízí jej spojit s některou řadou nových 360° reproduktorů. Ty navíc disponují smarthome funkcionalitou a mohou sloužit například i k přehrávání zvuků oznámení. Nové reproduktory se dají ovládat nejen prostřednictvím telefonu s aplikací Multiroom, ale také pomocí chytrých hodinek Samsung Gear S2 a Gear. Reproduktory budou dostupné také v celé řadě vzhledů, díky čemuž by se z nich měl stát designový doplněk domácnosti.

samsung-360-wireless-audio-ces-2016-1

Zaujala vás některá z novinek Samsungu v oblasti audio/video?

Zdroje: MojAndroid.sk, TheVerge.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)