Telefon OnePlus One – co vše o něm víme?

oneplus320

Relativně nová společnost OnePlus, jejímž ředitelem je bývalý viceprezident Oppo, postupně začíná poodhalovat specifikace jejich prvního chytrého telefonu. Tento telefon je výjimečný tím, že jde o tzv. perfektní telefon, protože byl vytvořen na základě dotazu, co od perfektního smartphonu očekáváte. Lidé po celém světě tak mohli zanechat svou představu na fóru výrobce. Zprávy a data byly postupně zpracovány a nyní již telefon OnePlus One postupně spatřuje světlo světa. Největší zajímavostí zatím je ta, že i přes velikost displeje 5,5 palce, bude menší než Sony Xperia Z1, která má velikost displeje o půl palce menší.

OnePlus One spec

Kromě velikosti displeje již víme, že srdcem telefonu bude čtyřjádrový procesor Snapdragon s taktem 2,3 GHz. Přesný typ procesoru byl prozatím utajen, avšak nejspíše půjde o Snapdragon 801. O tom, že výkon telefonu bude více než dostatečný, nás ujistil výsledek telefonu v benchmarku AnTuTu. OnePlus One dokázal porazit dokonce i Samsung Galaxy Note 3, což je pro nováčka na trhu výborný výsledek.

OnePlus One - AnTuTu

Další poodhalenou specifikací je baterie. Ta bude dosahovat velmi pěkných 3100 mAh. Velká kapacita telefonu zajistí bezproblémový chod celý jeden den při běžném používání bez jakýchkoliv okolků. Samozřejmě pokud v telefonu použijete nějaká úsporná opatření, telefon vydrží i mnohem déle. Výrobce zároveň vysvětluje, proč je baterie nevyjímatelná, ačkoliv mnoho návrhů mělo opačnou záminku. Důvodem je nutnost použití ochranné vrstvy a dalších obvodů, které by ubraly hodně místa pro baterii a tím možnost použití baterie s takto velkou kapacitou v případě vyměnitelné baterie. Pokud by tedy byla baterie vyjímatelná, musel by být použit akumulátor s kapacitou 2500 mAh. Na prvním obrázku si můžete všimnout, že vedle baterie máme ještě záhadný text Mystery Tech. O jakou technologii se jedná, prozatím nevíme, ale zřejmě půjde o nějakou funkci na výrazné ušetření energie telefonu.

OnePlus One - battery

V prvním odstavci jsme informovali o 5,5palcovém displeji. Tento displej bude mít rozlišení FullHD (1920 x 1080 pixelů). Podle OnePlus by v případě použití 4k rozlišení došlo k navýšení spotřeby o 35 až 60 %. Za výrobou zobrazovacích jednotek bude stát skupina JDI, která je tvořena trojicí firem Sony, Toshiba a Hitachi. Telefon bude disponovat velmi úzkým rámečkem a tím může použít větší rozměry displeje a velikostně zůstat na úrovni Xperie Z1. Na obrázku, na kterém se na první pohled zdá, že je jen Xperia Z1, se ukrývá i telefon OnePlus One, který se nachází pod Xperií a dokazuje tak, že i přes větší rozměry displeje je telefon velikostně porovnatelný se Z1. Displej bude navíc vybaven technologií CABC a díky tomu bude umět obrazovka rozpoznat dynamický nebo statický obraz a podle toho přizpůsobit výkon telefonu a ještě více tak ušetřit energii.

OnePlus One - porovnání

Podle posledních zpráv to vypadá, že telefon bude umět reagovat na hlasové příkazy podobně, jako je tomu u Motoroly Moto X. Společně s technologií od společnosti Qualcomm a sw od tvůrců CyanogenMod bychom tak mohli telefon aktivovat příkazem “OK OnePlus”. Telefon má již svůj funkční prototyp, který dokáže i fotografovat. Výrobce se tak ihned pochlubil, jak na tom kvalita fotoaparátu je a porovnal fotografie s konkurenčními modely HTC One, Samsung Galaxy Note 3 a LG G2. Mezi čtyřmi fotografiemi je i ta, která byla pořízena prototypem OnePlus One. Dokážete uhodnout, která z nich to je? Správnou odpověď naleznete označením pole za touto větou. >3<

1(1)

Aktualizováno – 17.března

OnePlus se nakonec rozhodl odložit představení další části telefonu o jeden den, a tak jsme museli z avizovaného 16. března ještě jeden den vydržet, ale to je již minulostí, protože nová společnost OnePlus představila 13 Mpx fotoaparát s senzorem CMOS a světelností f/2.0. Zároveň vývojáři potvrdili, že na základě podkladů od fanoušků, nebude fotoaparát nijak vystouplý a záda telefonu tak budou zcela hladká, tak jak si lidé, kteří psali do fóra OnePlus přáli.

Snímače pochází od Sony, které na trhu nabízí to nejlepší, co můžeme v telefonu nalézt. Konkrétně se bude jednat o Exmor IMX214, nebo-li 13 Mpx snímač se clonou f/2.0, která dovolí telefonu fotit i za velmi zhoršených světelných podmínek. OnePlus zároveň poukázalo na fakt, že oproti ostatním smartphonům a jejich fotoaparátům, nabídne OnePlus One 6 čočkovou optiku, místo 5 čoček, jak bývá zvykem. Důvodem je snaha potlačit zkreslení clony a zvýšit kvalitu a barvy obrazu. Fotoaparát bude mít také stabilizátor obrazu IS+, který je na míru vyvinut pro tento telefon a jeho hardware. Kamera bude umět natáčet v rozlišení 4k a pokud máte rádi slow motion videa, je k dispozici 120 fps s HD rozlišením. Přední kamerka bude dosahovat pěkných 5 Mpx.

OnePlus One

Aktualizováno – 17.března

Poslední poodhalená specifikace se jmenuje Styleswap. Konkrétně se jedná o záda telefonu, která nabídnou vyměnitelné kryty. Zároveň ale zůstává nevyměnitelná baterie, takže opravdu půjde pouze o kosmetický doplněk nebo možná i dotykový. 5 prozatím dostupných materiálů bude totiž vyrobeno tak, aby vyhovovalo každému zákazníkovi. Jeden materiál zajistí odolnost, druhý třeba krásu nebo protiskluznost. Množství krytů a materiálů bude postupně přibývat, avšak pro začátek si můžete vybrat z hedvábí, pískovce, kevlaru, denimu nebo bambusu. Každý kryt přinese jiné vlastnosti a budou přesně odpovídat vlastnostem materiálu. Zároveň se nebude jednat o žádné náhražky, takže pokud si pořídíte bambusový kryt, bude se jednat opravdu o kryt, vyrobený z bambusového dřeva a to samé u kevlaru, výjimka zůstává u pískovce a hedvábí.

 

 

OnePLus one

CEO OnePlus Pete Lau zároveň prozradil, že si všiml spekulací, když řekl, že OnePlus One bude stát do 500 dolarů. To mnoho lidí pochopilo tak, že se telefon bude prodávat za 499 dolarů, ale Pete Lau nakonec tuto tezi vyvrátil a naznačil, že se cena bude určitě pohybovat pod hranicí 400 dolarů, což je podle něj přijatelná cena. Navíc telefon bude disponovat OS CyanogenMod šitý speciálně na míru pro tento telefon a nabídne tak velmi malou náročnost systému, což jistě zvýší výsledný výkon telefonu.

oneplus one styleswap

[katalog post_id=”223801″ type=”badge”]

Zdroj: phonerena, forum.oneplus, g+ OnePlus, GSMArena

Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)