Vyměníte design za výkon? OnePlus odhalilo parádní Nord N20 5G

oneplus nord n20

Už je to více než rok a půl, co jsme pro vás testovali mobil OnePlus Nord N10 5G, který nás popravdě příliš nepřesvědčil. Neoslnil v poměru cena/výkon, přislíben mu byl pouze Android 11 a ani systém nebyl tak plynulý, jak bychom od vyšší střední třídy čekali. Nyní se firma rozhodla (zatím částečně) představit nástupce, OnePlus Nord N20 5G, který láká hned na několik věcí.

OnePlus Nord N20 5G oficiálně představeno

Pokud nepatříte k milovníkům LCD displejů, potěší vás 6,43palcový AMOLED panel s Full HD+ rozlišením, ovšem pouze s 60Hz obnovovací frekvencí, což je dnes až zarážející. Ano, jde sice o levnější telefon, ale rozhodně to firmu neomlouvá. Vždyť takové Redmi Note 11 je ještě levnější a nabízí rovněž AMOLED panel s 90Hz frekvencí. V levém horním rohu se pak nachází průstřel s 16Mpx selfie kamerkou.

Telefon se oproti předchozí generaci změnil, alespoň co se designu týče k nepoznání. Nově jde hranatý a místo modulu fotoaparátů zde nalezneme dva velké a jeden malý snímač, přičemž všechny jsou zapuštěné přímo do těla. Ten hlavní se chlubí rozlišením 64 Mpx, k dispozici je rovněž 8Mpx ultraširoký senzor a 2Mpx hloubkový snímač. Pod kapotou tiká čipset Qualcomm Snapdragon 695G, který si podle všeho výrobci celkem oblíbili. Je postavený na 6nm procesu a tiká třeba také v nedávno recenzovaném realme 9 Pro 5G.

Výdrž dostala na starost 4500mAh baterie s podporou 33W nabíjení, zamrzí však systém Android 11. Dá se očekávat, že časem dostane telefon aktualizaci, ale oproti konkurenci, jako třeba již zmíněné realme, či řada Samsung Galaxy A je to další mínus. OnePlus Nord N20 5G se zatím prodává pouze v USA (konkrétně u T-Mobile a Metro) a to za cenu 282 dolarů, tedy přibližně 6 400 Kč bez daně. Jestliže se tedy dostane někdy k nám, můžeme počítat s cenou někde okolo 8 000 Kč.

Co říkáte na nový model od OnePlus?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)