Menu

OnePlus chtělo Xiaomi ukázat, jak se dělají ankety. Výsledek je ale také nepotěšil

Pravděpodobně si ještě budete pamatovat na nešťastnou anketu Xiaomi, která minulý týden byla odstraněna z toho důvodu, že lidé nehlasovali zcela podle přání čínské společnosti. Teď se do podobné ankety pustil produktový manažer OnePlus. Což nebylo moc šťastné řešení, i zde vyhrál u lidí čistý Android před OxygenOS.

Ankety se výrobcům telefonům nevyplácí

U ankety, kterou pořádal produktový manažer OnePlus to ze začátku vypadalo, že OxygenOS vyhraje. Jenže pak se do toho vložil Carl Pei spoluzakladatel a šéf OnePlus, který si rýpl do Xiaomi s příspěvkem “Neodstraňuj tuto anketu”. Pravděpodobně si byl jistý, že OxygenOS porazí čistý Android.

ankety oneplus fail

Více než deset a půl tisíce lidí ale rozhodlo, že čistý Android je lepší než OxygenOS. Čistý Android získal 58 procent, OxygenOS pak 42 procent. Na druhou stranu se to dalo čekat, v posledních týdnech nemá OnePlus zrovna pozitivní obraz. Ať už je to kvůli problémům s posíláním dat, aktualizací na Oreo nebo úniku platebních karet zákazníku.

Alespoň ale anketa nebyla vymazána. Produktový manažer přijal výsledky sportovně a slíbil, že jeho tým bude hledat způsoby, jak dále vylepšovat OxygenOS. Tyto ankety z posledních dnů ukazují to, že by si jejich tvorbu měly výrobci telefonů rozmýšlet. Zatím totiž nevychází zcela podle jejich plánů.

Jak to máte vy? Dali byste přednost OxygenOS před čistým Androidem?

Zdroj: phonearena.com

 

Komentáře

XwertIs

XwertIs -5

15.2.2018 12:33

“OnePlus chtělo Xiaomi ukázat, jak se dělají ankety. Výsledek je ale také nepotěšil”
Myslíte? Tak prečo na každom tech webeo tom píšu? Urobili si reklamu tak či tak a zadarmo.

Bkf1

Ondřej Vavroušek 3

15.2.2018 12:57

“OnePlus chtělo Xiaomi ukázat, jak se dělají ankety.”

Ankety se dělají tak, že se pak nemažou výsledky ať jsou jakékoliv, takže OnePlus SKUTEČNĚ Xiaomi ukázalo, jak se to má dělat ;-)

Libb

Libb 38

15.2.2018 13:17

Já bych řekl, že většina lidí hlasujících v té anketě by nepoznala rozdíl mezi OxygenOS a čistým Androidem. Osobně bych to také nepoznal.

Godspeed78

Godspeed78 0

15.2.2018 13:18

Hlavně si nedělejte anketu vy! Třeba porovnání oblíbenosti Světandoida versus Dotekománie, Mobilizujeme, Mobilmania a další. Minimálně u mne, byste skončili poslední z těchto důvodů:

1) Arogance redaktorů.
2) Ztracená přihlašovací data. Abych mohl napsat tento příspěvek, tak jsem si udělal novou registraci. Protože předchozí údaje jste evidentně ztratili nebo znefunkčnili.
3) Vaše starost o vámi provozovanou mobilní aplikaci byl ukázkový příklad, jak to nedělat.
4) Projekt Světzítřka atd.? Kolik jste si udělali anket, než jste tento projekt spustili? Je to trhák, co??
5) Neustále vyskakující okna při surfofání na tomto webu.

Průzkumy se zpravidla dělají proto, že se chcete něco dozvědět. Ne proto, abyste se pochlubili před svými šéfy a fanoušky, že to dopadlo přesně tak, jak jste chtěli.

Zdar!

Milan4exa

Милан Швец 11

15.2.2018 20:37

S anketou to nesouvisí. Ten zenskej zadek v reklamě na dron už se mi fakt okoukal! Nechcete tu dámu ukázat konečně zepředu? :-) Děkuji.

RSS (komentáře k článku)