OnePlus slíbilo, že OxygenOS konečně získá jednu velmi žádanou funkci

oneplus-always-on-display-potvrzeno

Grafická a funkční Android nadstavba OxygenOS, která řídí telefony značky OnePlus, patří mezi nejoblíbenější na světě. I díky ní se těší mobily této čínské firmy dlouhodobé popularitě zákazníků a často i kritiků. Jsou však i věci, které z nepochopitelných důvodů doposud nadstavba neumí. Patří mezi ně i tzv. režim Always On Display, jenž je mezi zákazníky OnePlus velmi žádanou funkcí. Jde o mód, pří kterém se na obrazovce telefonu neustále zobrazují některé informace. Třeba čas, datum a některé základní notifikace. Nejužitečnější je přitom v kombinaci s OLED displejem, který při této činnosti dokáže ukočírovat spotřebu energie. Tento displej mají přitom OnePlus telefony už od modelu 3 z roku 2016. Od té doby ale fanoušci a uživatelé na Always On Display marně čekají. A to až tak nedočkavě, že jde o nejžádanější funkci na webu společnosti. Ještě letos budou podle všeho přání vyslyšena.

Samsung-Galaxy-S8-displej-AlwaysOn-1

Zavedení Always On Display módu do OnePlus telefonů nebude sice tak rychlé, jak by si někteří představovali, ale opravdu se to blíží. Firma to potvrdila na své stránce, kde informuje o implementaci novinek. Zatím se předpokládá, že žádaný režim bude dokončen někdy v červnu a do telefonů se dostane v září. Tak velký časový rozdíl je přisuzován podzimnímu představení telefonu OnePlus 8T. Nový mód bude chtít asi firma ukázat společně s dalším přístrojem. Původně se mluvilo o tom, že Always On Display uvidíme při příchodu prvním mobilů z osmé série, ale nestalo se.

Máte ve vašem telefonu Always On Display mód?

Zdroj: OnePlus

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)