TOPlist

One UI 4.1 má skvělou funkci ovlivňující virtuální RAM

Samsung One UI 4.1 virtuální RAM plus změna velikosti x

Na podzim loňského roku se společnost Samsung zařadila mezi výrobce, kteří přímo ve své Android nadstavbě nabízejí virtuální RAM. Tedy možnost rozšířit kapacitu virtuální paměti ukrojením patřičného objemu z paměti úložiště. U této funkce nyní téměř v tichosti nastává zajímavá změna, kterou přináší prostředí One UI 4.1. V Samsung telefonech s touto verzí nadstavby totiž bude možná manuální změna velikosti této posilující RAM.

Zatímco doposud měla ve vybraných Samsung telefonech virtuální operační paměť pevnou kapacitu 4 GB, nově bude možné volit i mezi jinými možnostmi. Snímek ukazuje, že přibude nejen poloviční kapacita 2 GB, ale také 6 GB a dokonce 8 GB hladina.

Samsung One UI 4.1 virtuální RAM plus změna velikosti

Přiložený obrázek pochází z jednoho z nových telefonů Galaxy S22, nicméně asi můžeme očekávat, že s přechodem na One UI 4.1 se stejné možnosti dočkají i další Samsung mobily. U slabších modelů bude pochopitelně tato staronová vychytávka dávat ještě větší smysl. Takzvané „RAM Plus“ korejský gigant poprvé zpřístupnil vloni majitelům nového telefonu Galaxy A52S 5G, toho času prodávaného v Indii.

jak jste spokojeni s velikostí RAM ve vašem mobilu?

Zdroj: Sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)