Nový ohebný telefon Oppo: Téměř identická kopie Huawei Mate X

oppo ohebny telefon predstaveni

Veletrh MWC 2019 bude hlavně o 5G produktech a také ohebných telefonech. Ještě před začátkem veletrhu jsme mohli vidět Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate 20X. Nyní se ukazují další prototypy a jeden z nich má i Oppo. Ohebný telefon Oppo vypadá hodně dobře, jenže je tu menší problém. Vypadá úplně stejně jako včera představený ohebný telefon Huawei. Kopírovaly snad od sebe společnosti?

Ohebný telefon Oppo vypadá identicky jako dříve představený Mate X

Ještě včera jsme psali o tom, jak zajímavý bude trh s ohebnými telefony, protože každá společnost tvoří vlastní verzi, která se bude lišit od jiných. Trochu jsme to ale zakřikli, protože dnes čínská společnost Oppo poprvé ukázala ohebný telefon, který vypadá úplně identicky jako Huawei Mate X.

Nový telefon byl představen na Weibo profilu viceprezidenta Oppo Briana Shena. K telefonu napsal, že se jedná o prototyp a vzhledem k tomu, že společnost nevidí prozatím v těchto zařízeních přidanou hodnotu, proto nyní neplánují masovou výrobu a prodej telefonu.

displej ohebneho telefonu oppo

Zajímavé je ale samotné zařízení, až na odlišné fotoaparáty vypadá ohebný telefon úplně stejně jako Mate X. V zahraničí se spekuluje nad tím, jestli obě společnosti na vývoji spolupracují, nebo jde o výsledek průmyslové špionáže. Jak to ve skutečnosti je, se pravděpodobně nikdy nedozvíme. Dnes v podvečer bychom se měli dočkat ještě jednoho zajímavého ohebného telefonu. A to od společnosti Nubia a pokud se spekulace potvrdí, tak půjde o úplně něco jiného, než co jsme mohli doposud vidět.

Chtěli byste podobné ohebné telefony jako má Huawei nebo Oppo?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)