Ohebný tablet Lenovo se ukázal v plné parádě

tablet lenovo

Ohebné telefony a tablety stále vyvolávají rozruch. Opakovaně se objevují různé spekulace, kdy by se mohlo takové zařízení objevit na trhu. Jedná se většinou o Samsung, nicméně je tu i Lenovo, které do ohebných zařízení investuje nemalé peníze, navíc jdou na to jinak, než Samsung. Pravidelně ukazují koncepty na různých výstavách, nyní se dostalo na zajímavý tablet Lenovo.

Tablet Lenovo se dá úplně ohnout

Čínská společnost nepřestává ukazovat své nové koncepty a prototypy. Před několika dny to byly novinky s chytrou asistencí, nyní se dostalo na ohebný tablet Lenovo Folio. Video z akce zveřejnil čínský server Mobile China, proto je v čínštině, nicméně i tak nám dává první pořádný pohled na tohle zařízení.

Lenovo folio tablet concept

Lenovo folio tablet concept

Prototyp se dokáže úplně ohnout, čímž se rozdělí na dvě poloviny, na každé straně tabletu je pak displej. Využití se pak ukázalo třeba na fotoaparátu, kdy náhled fotografie mohl být vidět na obou stranách. V normálním módu se pak jedná o klasický tablet s Androidem 7 Nougat.

Na plné využití ohebného displeje si však musíme počkat, Lenovo ukázalo jen několik přednastavených věcí. Samotný tablet má velikost obrazovky 7,8 palce a rozlišení 1920 x 1440 pixelů. Co se týče oficiálního vydání, tak ještě chvíli si na něj budeme muset počkat. Podle jednoho z inženýrů, který na ohebných displejích pracuje, se těchto zařízení dočkáme, jakmile splaskne bublina kolem displejů s minimálním rámečkem.

Co říkáte na tento tablet Lenovo? Dokážete si představit jeho využití?

Zdroj: pocketlint.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)