Oppo chystá ohebný mobil s vyjížděcí selfie kamerou

Ohebný mobil Oppo

Ohebné mobily letos frčí a představil je již Samsung a Huawei. Mezi ně se chce připojit čínská společnost Oppo, která podala patentovou přihlášku s originálním technickým řešení. Vyrobí Oppo ohebný telefon bez ošklivých výřezů a s rovnoměrným displejem?

Ohebný mobil bez výřezů

První mobil s ohebným displejem představený pro prodej byl Samsung Galaxy Fold, který schovává velký displej uvnitř a naleznete v něm ošklivý výřez. Druhým byl Huawei s jeho Mate X, který nabízí pouze jeden displej, který se ohýbá z vnější strany telefonu. Oppo se vydává stejnou cestou jako Huawei. Narozdíl od něj bude displej po rozložení rovnoměrně velký a bude mít rovnoměrně široký rámeček. Ve složeném stavu bude připomínat běžné mobilní telefony s širokoúhlým displejem. Dle patentové přihlášky bude telefon bohužel dost tlustý.

Jeden foťák na vše

Ohebný mobil od Oppo by obsahoval pouze jednu kameru, respektive pouze jeden periskop s kamerami. Při focení vyjede fotoaparát ven a vždy otočíte telefon podle toho, co chcete fotit. Využije se tak naplno displej na obou stranách těla telefonu. Pocitově se tím tak trošku vracíme do doby, kdy mobily neměly selfie kameru, ale u zadního fotoaparátu měly malé zrcátko, pomocí kterého jste komponovali selfíčka. Zároveň by měla být kvalita selfie fotografií opravdu vysoká, protože se využije hlavní fotoaparát podobně jako u Asusu Zenfone 6.

Vizualizace ohebného mobilu Oppo

Dostupnost ohebného mobilu Oppo

Aktuálně se jedná pouze o patentovou přihlášku a pouze vedení společnosti Oppo ví, zda se tento ohebný mobil dostane na trh. Pokud by se měl dostat do prodeje, očekáváme příznivější cenu, než u konkurentů od Samsungu a Huawei, protože Oppo je známé svými levnými telefony.

Koupili byste si ohebný mobil?

Zdroj: androidauthority.com

 

Lukáš Mrkvička
O Autorovi - Lukáš Mrkvička

Velký příznivce moderních technologií, který stále skáče mezi světem Androidu a světem nakousnutého jablka. Na každém si najde něco, co se mu líbí, ale nikdy… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)