TOPlist

Ohebný displej se 120Hz frekvencí? Chystají je prý Samsung i Huawei

ohebný 120Hz displej

Již delší dobu se mluví o tom, že nový ohebný telefon od Huawei by měl nést označení Mate X2. Jméno napovídá, že by měl být tento přístroj pokračovatelem původního Mate X. Úplně stejná situace má nastat u jihokorejského Samsungu v případě Galaxy Fold 2. Nováčci pochopitelně mají v mnoha specifikacích své předchůdce překonat. O velmi kvalitní a vlastně i revoluční výbavě svědčí aktuální spekulace o tom, že oba nové flexibilní mobily dostanou ohebný 120Hz displej.

telefony pro rok 2020 se 120Hz displejem

S informací přišel šéf společnosti Display Supply Chain Consultants (DSCC) Ross Xoung. Zveřejnil tabulku telefonů pro rok 2020, které mají mít minimálně 120Hz displej. V seznamu se nachází třeba již uvedené telefony Samsung Galaxy S20, OnePlus 8 Pro nebo Xiaomi Redmi K30. Z očekávaných v něm pak najdeme třeba ASUS ROG Phone 3 (toho se dočkáme už 22. července), Google Pixel 5 nebo Samsung Galaxy Note 20. V případě Samsungu se má 120Hz frekvence týkat právě i Foldu 2, jehož ohebný displej takto „rychlý“ bude. Huawei má v tabulce jediný mobil a tím je právě Mate X2. Moderní obrazovka s frekvencí 120 Hz by segment ohebných telefonů posunula o pěkný kus dopředu. Snad budou displeje i dostatečně odolné.

Už jste měli možnost vyzkoušet 120Hz displej?

Zdroj: Ross Young

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)