Oficiální Westworld hra předčasně končí: Vývojáři vykradli kód jiné úspěšné hry

oficialni westworld hra konec

Tak to se nepovedlo. Oficiální hra Westworld měla nakročeno k tomu, aby se stala další úspěšnou hrou. Stala se ale jedna nevídaná věc. Vývojáři byli před několika měsíci obviněni z toho, že vykradli kód Fallout Shelter. Nyní se ukázalo, že se tak skutečně stalo. Výsledkem je to, že hra oficiální končí a brzy si ji nikdo nezahraje.

Mobilní hra Wesworld končí. Vývojáři vykradli kód hry Fallout Shelter

Nečekanou dohru má soudní tahanice mezi společnostmi Bethesda a Warner Bros. Společnost Bethesda, která vyvíjí ale i distribuuje hry jako The Elder Scrolls anebo Fallout si před lety najala menší studio Behaviour Interactive, aby pro ně vytvořili mobilní hru Fallout Shelter. Po vydání měla tato hra úspěch a stala se hitem.

Vývojáři z Behaviour Interactive tak neměli nouzi o další projekty. Nakonec si vybrali možnost vytvořit mobilní hru Westworld podle stejnojmenného seriálu HBO. Za distribucí této hry stála společnost Warner Bros. Už od prvních záběrů ze hry ale bylo s oficiální Westworld hrou něco v nepořádku. Šlo jasně vidět, že jde o kopii Fallout Shelter. Mnozí to ospravedlňovali tím, že se jedná o stejné studio, proto i hry vypadají podobně.

Takový názor ale nesdílela společnost Bethesda, která nedlouho po vydání hry zažalovala Warner Bros i vývojáře z krádeže kódu. Zdrojový kód Fallout Shelter patřil a bude patři společnosti Bethesda, vývojáři z Behaviour Interactive tento kód ale z části použili u Westworld hry. Jako jeden z důkazů posloužilo například to, že Westworld měl stejné chyby, se kterými se potýkal i Fallout Shelter.

westworld mobilni hra

Soudní tahanice byla včera ukončena dohodou. I když je zcela jasné, kdo v tomto případě vyhrál a měl esa v rukávu. Oficiální hra Westworld byla včera stažena z trhu, přerušila se možnost kupovat věci za reálné peníze a pokud uživatel nějaké takové věci ve Westworld hře vlastní, tak je bude moct utratit do 16. dubna. Po tomto datu už hra nepůjde ani spustit a kompletně se ukončí.

Hráli jste mobilní hru Westworld? Mrzí vás její konec?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)