Atraktivní cena a silný hardware to je Oculus Quest 2

oculus quest 2 predstaveni

Oculus Quest 2 představuje novou generaci virtuální reality, která překonává svoje předchůdce téměř ve všem. Oculus představením druhé generace Questu upevnil svoje postavení lídra v odvětví virtuální reality. Nový headset není jen lepší ve všech ohledech, ale má dokonce i výrazně nižší startovací cenu.

Nestává se moc často aby nějaká technologická novinka byla ve všech parametrech lepší než předchůdce a zároveň značně klesla její cena. Oculus, respektive jeho vlastník Facebook chce pravděpodobně podpořit trh s VR, takže základní varianta Questu 2 s 64GB paměti vyjde na 299 USD. U nás by tak teoreticky mohlo jít o cenu okolo 8000 – 9000Kč. Dražší verze s 256GB interní paměti pak má stát 399USD. Minulá generace byla ale u českých prodejců výrazně dražší než cena doporučená, takže si ještě musíme počkat jaká bude realita.

Po hardwarové stránce nabídne Oculus Quest 2 pravděpodobně to nejlepší co lze dnes ve světě autonomního VR čekat. Masivního zlepšení se dočkal displej, který teď poskytuje rozlišení 1832 x 1920 pro každé oko. Starší generace přitom uměla 1440 x 1600. Nový displej také zvládá obnovovací frekvenci až 90Hz. V útrobách zařízení byl nahrazen starší Snapdragon 835 a 4GB RAM za nejnovější Snapdragon XR2 s 6GB RAM. Snapdragon XR2 je přitom čipset speciálně vyvinutý pro použití v AR a VR zařízeních.

Introducing Oculus Quest 2

Introducing Oculus Quest 2

Oculus Quest 2 je také štíhlejší a lehčí 503g vs. 571g u první generace. Brýle bude možné připojit k počítači pomocí kabelu Link a použít pro hraní „velkých“ VR titulů z PC. Oculus Quest 2 bude prvním zařízením, které už od představení bude možné používat jen z Facebook účtem. Oculus respektive Facebook je za tuto kontroverzní změnu kritizován zahraničními recenzenty Questu 2. I přes příznivou cenu ho někteří dokonce nedoporučují právě z důvodu nutnosti Facebook účtu.

Jaké je vaše nejoblíbenější hra ve VR?

Zdroj: Verge

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)