Oculus brzy bez Facebook účtu nespustíte

oculus facebook ucet

Facebook přidává svoje jméno a služby do produktů Oculusu už od jeho akvizice v roce 2014. Proces pohlcení Oculusu spěje pomalu ke konci a Facebook tak oznámil, že brzy bude Oculus použitelný jen s Facebook účtem. Oculus do teď poskytoval možnost přihlášení přes vlastní účty nepropojené se sociální sítí.

Opatření se bude týkat v první vlně jen nových uživatelů počínaje říjnem 2020. Všichni noví uživatelé od tohoto data se již budou moci přihlásit pouze s Facebook účtem. Možnost založit separátní účet u Oculusu už nebude nabízena. Stávající uživatelé budou mít naštěstí mnohem více času. Oculus bude udržovat svoje účty funkční ještě dva roky. Po 1. lednu 2023 budou pak i stávající uživatelé nuceni migrovat svůj Oculus účet na přihlášení přes Facebook účet. Původní účty bude možné použít i po 1. lednu 2023, ale Facebook varuje že se bude jednat jen o základní funkcionalitu a některé hry a aplikace nemusí fungovat. Facebook prezentuje tuto změnu jako výhodu pro uživatele. Přihlášení Facebook účtem bude prý pohodlnější a pro služby Oculusu budou platit jednotné podmínky užívání a soukromí jako na Facebooku.

K čemu využíváte virtuální realitu nejraději?

Zdroj: Verge

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)