Obchod Play testuje automatickou instalaci předregistrovaných her

obchod play předregistrace

Obchod Play už nějakou dobu nabízí možnost předběžné registrace ke hrám a aplikacím. Jakmile je tak zmíněná novinka vydána, dostává uživatel notifikaci, že je dostupná a může si ji nainstalovat. Tímto způsobem je tedy usnadněno sledování příchodu očekávaných titulů. Nyní jde ovšem Obchod Play ještě dál a přidává možnost automatické instalace v okamžiku vydání.

Obchod Play a automatická instalace her

Postup je zcela totožný jako v případě předběžné registrace. Stačí zvolit příslušnou hru či aplikaci a kliknout na tlačítko „Předběžně registrovat“. Objeví se okno s informací o úspěšnosti procesu a dvě volby pro potvrzení. Původní verze s možností zasílání novinek a prostorem pro sdílení, je tak nahrazena odsouhlasením předregistrace a volbou „Nainstalovat, jakmile bude dostupná“.

Instalace by se pak měla zahájit pouze v rámci připojení k WiFi síti, případně na základě obecného nastavení Obchodu Play. Google sice ještě nezveřejnil oficiální informace, vyplývá to ovšem z popisku na výše uvedeném screenshotu. Současně není zcela jasné, kdy bude možnost automatického stahování nasazena globálně. Již nyní se však začíná postupně objevovat.

Využíváte možnost předregistrace v Obchodě Play?

Zdroj: Android Police

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)