Obchod Play 39.1.21 uvolněn! Co vzdálená správa aplikací?

Obchod Play
  • Hned na začátku roku 2024 si pro nás vývojáři Google připravili novou verzi Obchodu Play
  • V minulosti už dvakrát oznámili očekávanou funkci, vzdálenou správu aplikací
  • Obchod Play 39.1.21 je dostupný a podle očekávání novou funkci…

Nenabízí! Ačkoliv vývojáři společnosti Google tuto novinku oznámili již dvakrát, nedočkali jsme se jí ani v nejnovější verzi pravděpodobně nejdůležitější aplikace ze světa Androida. Přitom na vzdálenou správu aplikací čeká řada uživatelů, spousta lidí používá více zařízení s Androidem, ať už to bude tablet, televize nebo chytré hodinky.

Úplně poprvé se informace o vzdálené správě aplikací objevila v listopadu, následně se podobná zpráva objevila na oficiálních stránkách vývojářů v prosinci. Ani Obchod Play 39.1.21 ale funkci nenabízí a jsem zvědav, kdy se vývojářům podaří vše dostat do plně funkčního stavu.

Redaktor thespandroid byl nakonec schopen funkci nějakým způsobem rozchodit. Stejně se ale u jednotlivých připojených zařízení nenačetly všechny nainstalované aplikace, takže bylo možné smazat jen některé a funkci rozhodně nemůžeme označit za skvěle fungující. Jsem hodně překvapený, že Google s touto funkcí tak moc bojuje, očekával jsem bezproblémový příchod ještě v roce 2023. Teď to ale vypadá, že si budeme muset počkat výrazně déle!

K nejnovější verzi Obchodu Play ještě vývojáři nepublikovali seznam změn, při běžném používání jsem na žádné změny proti předchozí verzi nenarazil, třeba jsem ale jen špatně hledal. Google ji uvolňuje postupně, ve svém telefonu ji pravděpodobně zatím ještě nemáte. Pokud vás čekání nebaví a rádi zkoušíte nové verze aplikací co nejdříve, budete muset stáhnout instalační APK a nejnovější verzi Obchodu Play nainstalovat ručně. Vzhledem k minimálnímu množství změn v nejnovější verzi mi to ale tentokráte přijde zbytečné…

Už vám do telefonu dorazil Obchod Play 39.1.21?

Zdroj: thespandroid

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)