TOPlist

Google ještě víc filtruje hodnocení v Obchodě Play

Obchod Google Play hodnocení recenze filtr zařízení

Je to jen pár dní, co jsme vás informovali o jedné dost významné změně kolem hodnocení aplikací v Obchodě Google Play. V rámci ochrany vývojářů i ostatních uživatelů před nepravdivými či zavádějícími recenzemi zavedl Google 24hodinovou rezervu před jejich zveřejněním. Tím ale úprava pravidel pro zveřejňování a prohlížení hodnocení neskončila. Společnost nakonec dotáhla až k plošnému zavedení dříve avizovaný filtr recenzí podle konkrétního používaného zařízení.

K již fungujícímu (a mnoha uživateli kritizovanému) omezení viditelnosti hodnocení podle regionu se tedy přidá ještě striktnější síto. Přes to přejdou k očím uživatele pouze recenze, které se týkají „stejného typu zařízení“, jak Google omezení oficiálně popisuje. Není úplně jasné, jestli je tím myšleno jen základní dělení například na telefony, tablety, televizory či hodinky, nebo půjde i o výrobce či dokonce modely. Každopádně se připravte na to, že recenzí na Google Play možná uvidíte ještě méně.

hodnocení recenze Obchod Google Play info CZ

My jsme v české verzi Obchodu zatím zaznamenali stále jen oznámení „Hodnocení vycházejí z nedávných recenzí od lidí ve vaší oblasti“ bez zmínky o zařízeních. Zkuste se také podívat.

Jak moc je pro vás důležité hodnocení v Obchodě Play?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)