TOPlist

Nevidíte hned své recenze na Google Play? Mají nové omezení

Google Play recenze hodnocení omezení pravidla 24 hodin

Pokud jste v posledních dnech provedli nějaké recenze na aplikace či jiný obsah v Obchodě Google Play a ty se začaly objevovat s několikahodinovým zpožděním, nejde o chybu. Setkali jste se totiž s novým omezením, které na tomto místě zavedla firma Google. Došlo ke změně pravidel, která nově u slovních i hvězdičkových recenzí zavádí 24hodinovou rezervu před zveřejněním po odeslání. Důvodem je možnost efektivnější kontroly před spamem či falešným hodnocením a přidaný prostor pro reakci vývojářů.

Čas na kontrolu je přibližný a nemusí jít vždy pevně o 24 hodin. Informace jsou součástí oznámení, které Google ukazuje vývojářům. Ti budou moci výtky vidět a reagovat na ně opravami okamžitě, nicméně zobrazí se až po limitu. Toto vynucené zpoždění pravděpodobně bude dvousečnou zbraní. Na jednu stranu může skutečně filtrovat nesmyslné a falešné útoky na vývojáře a jejich dílo, současně ale připraví uživatele o možnost okamžitě na Google Play například zjistit, zda s aplikací nemají akutní problémy i ostatní.

Jak často píšete recenze a hodnocení na Google Play?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)