TOPlist

Obchod Play mění systém hodnocení aplikací. Co (ne)uvidíme?

Obchod Play nový systém hodnocení

Společnost Google na svém blogu pro vývojáře před pár hodinami představila nový systém pro hodnocení aplikací v oficiální databázi Obchod Play. Při vyjádření (ne)spokojenosti prostřednictvím hvězdiček budou mít uživatelé stejné možnosti jako doposud. Brzy už ale neuvidí kompletně všechny reakce dalších uživatelů z celého světa. S ohledem na roztříštěnost aplikací mezi více regionů a zařízení zavede Google nové rozčlenění.

V případě psaných recenzí se již nyní Obchod Play snaží uživatelům ukazovat ty, které jsou psané jejich jazykem nebo pocházejí z jejich oblasti. Podobné filtrování bude za pár týdnů ještě striktnější a přidá se k němu právě i upravená viditelnost hvězdičkového hodnocení. Od listopadu 2021 uvidí uživatelé pouze hodnocení, která byla odeslána z daného regionu. Důvodem je fakt, že v různých zemích či oblastech může u aplikací docházet k chybám či naopak zavádění pozitivních novinek nezávisle na sousedních regionech. Nový systém se tak má pokusit zprostředkovat nejen zájemcům o aplikace, ale i jejich vývojářům relevantnější zpětnou vazbu.

Začátkem roku 2022 pak přijde ještě další rozdělení, které zohlední různé druhy zařízení. Jelikož je logické, že aplikace (typicky třeba Google Mapy) může s různou spolehlivostí či novinkami fungovat rozdílně v mobilu, tabletu, hodinkách, Chromebooku nebo například v prostředí Android Auto, přihlédne Google i k tomuto. Zhruba za půl roku tak bude viditelnost hodnocení ovlivněna nejen regionem, ale také zařízením, ze kterého si kartu aplikace uživatel zobrazí.

Jak moc při výběru aplikace hledíte na hodnocení?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)