Chipset NVIDIA Tegra X1 ovládl AnTuTu benchmark

tegra-x1-superchip

NVIDIA na letošním veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas představila chipset Tegra X1 – svůj dosud nejpokročilejší a pochopitelně také nejvýkonnější počin v tomto odvětví. Procesor, obsažený v chipsetu Tegra X1, je postaven na architektuře big.LITTLE a nabídne tak celkem 8 jader, z nichž 4 jsou určeny pro úsporu energie (Cortex-A53) a 4 mají na starost maximální možný výkon (Cortex-A57). Grafický čip pak nabídne úctyhodných 256 jader. Dle tvrzení samotné NVIDIE je výkon Tegry X1 dvojnásobný v porovnání s předešlou generací – Tegra K1.

Monstrózní výkon Tegra X1 nově potvrzuje také ve známém benchmarku AnTuTu, kde nasbírala celkem 74 977 bodů, což v tuto chvíli znamená rekordní skóre v tomto benchmarku. Za výkon grafického čipu Tegra X1 obdržela 21 000 bodů, což je téměř dvojnásobek v porovnání se skóre Tegry K1, ta v tomto testu nasbírala 10 994 bodů. Grafický výkon novinky od NVIDIE můžeme srovnat také například s čipem Adreno 330 od Qualcommu, ten ve smartphonu HTC One M8 získal 14 613 bodů.

tegra X1

Dle aktuálního žebříčku nejvýkonnějších přístrojů se v AnTuTu na vrcholu stále drží Meizu MX4. Ten za pomoci chipsetu Mediatek MT6595, rovněž postaveném na big.LITTLE architektuře, získal 47 765 bodů. Meizu MX4 využívá grafický čip PowerVR G6200MP4. Tegra X1 tak tento dosavadní rekord překonává s více než dostatečnou rezervou. Je však třeba myslet na to, že testován byl na vývojářském a ne v reálně prodávaném zařízení a navíc ani není (na rozdíl od zmíněného MediaTeku) určen pro použití v mobilních telefonech. Na vývojových zařízeních byla testována i další novinka pro letošní rok, a sice Snapdragon 810, ten v AnTuTu benchmarku dosáhl skóre 61 692, respektive 52 102 bodů.

 

Zdroj: PhoneArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)