Streamované hraní přes NVIDIA GeForce NOW míří na Android TV

nvidia-geforce-now-miri-na-android-tv

Společnost NVIDIA nedávno nastínila, že by se mohla její platforma streamovaného hraní GeForce NOW dostat oficiálně jako aplikace do systému Android TV a bude podporovat i různé set-top boxy. Tedy mimo hranice doposud nutného zařízení Shield. Myslíme tím skutečnou podporu, nikoli experimentální pokusy. Zdá se, že tento okamžik pomalu přichází. V Jižní Koreji bude služba v plné síle fungovat na jedné z televizí značky LG. Současně už k některým uživatelům zamířila betaverze aplikace NVIDIA GeForce NOW pro systému Android v televizorech. Americká technologická a zábavní firma nicméně upozorňuje, že u jiných televizorů obecně není zaručena nízká latence a nejvyšší kvalita. To prý dál poskytne jen Shield. I tak jde ale pro fanoušky této služby o skvělé zprávy.

Hovoří se o tom, že by stávající uživatelé NVIDIA GeForce NOW mohli dostat přednostní pozvánku k testování aplikace pro Android TV. A to na vybraných zařízeních, jejichž seznam ale zatím neexistuje. Na Redditu se nicméně rozjela debata o tom, že na některých televizorech už se podařilo službu rozběhnout pomocí “bokem” nainstalované aplikace. Herní platforma prý běží na Xiaomi Mi Box S (dole ve videu) a 2015 Sony 4K TV. Americká firma jinak říká, že oficiální vydání proběhne “někdy později” a aplikace bude skutečně jen pro vybrané televize.

GeForce Now en Xiaomi Mi Box

GeForce Now en Xiaomi Mi Box

Chtěli byste hrát přes GeForce NOW takto rovnou z televize?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)