Unikátní Nubia Z60 Ultra míří do Česka! Kolik bude stát?

Nubia Z60 Ultra
  • Nubia Z60 Ultra je jedním z nejzajímavějších telefonů současnosti
  • Srdcem je výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3
  • Od konkurentů se telefon odlišuje designem a konstrukcí

Na trh postupně míří další a další vlajkové lodě pro rok 2024. Už za sebou máme oficiální premiéru řady Galaxy S24, k prvním majitelům by telefony měly dorazit už zítra. Globální premiéru má za sebou krásné OnePlus 12, v České republice se brzy začne oficiálně prodávat stylová Nubia Z60 Ultra!

Kdo ji zařadí do své nabídky? Alza, samozřejmě. Prodávat bude nejvyšší verzi se 16 GB operační paměti a interním úložištěm s kapacitou 512 GB, k dispozici bude černá a stříbrná verze. Start prodeje je naplánován na polovinu února, Alza už odhalila také cenu telefonu.

Ta na startu prodeje bude činit 25 999 korun, nedíváme se na levný mobilní telefon. Vlajkové lodě od konkurence stojí podobnou sumu peněz a většinou nabídnout vyváženější nabídku funkcí, zmiňuji se o tom kousek dále. Nubia Z60 Ultra je ale stylový unikát, který zaujme na první pohled. Výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 v kombinaci s Androidem 14 je jen začátek. Jsem moc rád, že telefon dorazil oficiální cestou do České republiky, ačkoliv výrobce má svůj oficiální evropský eshop, odkud si telefon můžete pořídit už dlouhou dobu (když zrovna není vyprodán, což se děje celkem často).

Co se týká přímých soupeřů, situace je celkem jednoduchá. Za podobné peníze si můžete koupit Samsung Galaxy S24+ nebo OnePlus 12. Oba tyto telefony nepochybně nabídnou lepší podporu a kvalitnější fotoaparát, Nubia Z60 Ultra je ale unikát, který boduje v jiných oblastech. Atraktivní až agresivní design, přední fotoaparát ukrytý v displeji. Navíc se bavíme o telefonu, jehož majitelů bude v České republice velmi málo.

nubia Z60 Ultra – Capture Your World

nubia Z60 Ultra - Capture Your World

Pokud se ještě podíváme na nastavenou cenu, 25 999 korun je o necelé 4 tisíce korun více než kolik stojí (pokud použijeme prostý přepočet dle aktuálního kurzu) stejný telefon přímo na oficiálním eshopu Nubia. Na druhou stranu ale řešení případné reklamace skrze Alzu bude nesrovnatelně jednodušší, záleží tedy pouze na vás, jestli si za klidné spaní připlatíte.

Líbí se vám Nubia Z60 Ultra?

Zdroj: Alza

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)